Tarsus'ta Toprak Reformu uygulaması çerçevesinde 197 çiftçi ailesi 29'ar dekar arazi sahibi yapıldı.

Konya Toprak Reformu Bölge Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olarak görev yapan Mehmet Pirzade, Toprak Reformu'nun uygulandığı Çiçekli köyü muhtarı Sadık Kenarlı ile birlikte hazırlanan tapuları göstermek ve bilgilendirmek amacıyla Kaymakam Orhan Şefik Güldibi'ni ziyaret etti.

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, 3083 sayılı sulama alanlarında arazi düzenlemesine dair 'Tarım Reformu' uygulama alanları olan Çiçekli köyünde hak sahibi olanlara tapularının önümüzdeki günlerde teslim edileceğini söyledi.

Şube Müdürü Mehmet Pirzade ise, Toprak Reformundan yararlanmak için kendilerine 520 kişinin başvuruda bulunduğunu, ancak bunların arasından durumu şartlara uyan 197 kişinin toprak sahibi yapıldığını belirterek, ''Hak sahibi olan köyülerin tapuları tescil ettirilmiş olup, kendilerine teslim edilecektir.

Durumları yasaya uyan herkes arazi sahibi olmuştur. Köylüler, aldıkları arazilerin bedellerini ilk 4 yıl ödemesiz, sonrasında 10 yılda taksitle ödeyeceklerdir'' dedi.

Pirzade, ellerinde şu anda 2 bin 400 dekar arazi kaldığını, bunu da önümüzdeki süreçte ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını sözlerine ekledi.

Kaymakam orhan Şefik Güldibi, arazi sahibi olan köylülerin toprağı en iyi şekilde değerlendirerek, ailelerini en iyi şekilde geçindirebileceklerine yürekten inandıklarını ifade etti.