Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, ilçedeki ilköğretim okullarında 'Matematik Kulübleri' kurulacağını belirtti.

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, yaptığı açıklamada, ilköğretim okullarının özsellikle 4. sınıflarında eğitim gören öğrencilerde genel olarak 'Matematik Fobisi' bulunduğunu, bu fobiyi ortadan kaldırmak ve matematik dersini sevdirmek amacıyla, bu uygulamayı ilk etapta belirleyecekleri 'Pilot Okullarda' gerçekleştireceklerini söyledi.

Matematik fobisine son vermeyi hedeflediklerini belirten Güldibi, ''Okullarımıza satranç gibi zeka geliştirici kurslar veriliyor, kulübler açılıyor. Bizde bu kulüblerde özellikle 4. sınıfta okuyan öğrencilerimiz, soyut rakamlar yerine oynayarak, eğlenerek matematik dersi ile buluşacaklar. Bunun için okullarda ekipler oluşturup, ekipmanlar ve materyaller hazırlatacağız. Bu projeyle ilgili olarak aynı zamanda Matematik öğretmeni olan Milli Eğitim şube müdürü Zarif Fesli'yi görevlendirdik'' dedi.

Okullarda oluşturulacak 'Matematik Kulübleri'nde isteyen öğrencilerin yada öğretmenlerinin yönlendireceği öğrencilerin bulunacağını ifade eden Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, ''Matematik kulübü kanalıyla bu önemli dersi tüm öğrencilere sevdireceğiz. Çünkü matematik zaten hayatın kendisidir. Bu kulüblerde bulunacak olan öğrencilerimize matematik dersini daha somut bir şekilde anlattırıp, sevmelerine yada daha çok sevmelerine zemin hazırlayacağız. Projeyi hafta içi yada hafta sonları, ders saatleri yada dışında hayata geçireceğiz. Böylece öğrencilerimiz bu dersi daha çok sevecekleri gibi, sınavlarda daha çok matematik sorusunu doğru olarak çözeceklerdir'' şeklinde konuştu.