Tarsus'ta faaliyet gösteren 450 servis aracı sahibi, yaşadıkları sıkıntıları Ticaret ve Sanayi odası başkanı Mehmet Karagözlü'ye ileterek, çözüm bulunması konusunda destek ve yardımını istediler.

S Plakalı Servis aracı sahipleri adına bir heyet, TSO Başkanı Mehmet Karagözlü2yü ziyaretlerinde, kendilerinin Tarsus'un mücavir alanın içine sokulmadığını, 30 Hazirana kadar D 2 belgesi almaları gerektiğinin söylendiğini, ancak D 2 belgesi alsalar dahi sadece gidebilecekler, gittikleri yerden dönüşte götürdükleri insanları geriye getiremeyeceklerini ifade ettiler.

D 2 belgesinin 25 bin lira olduğunu, ancak bu belgeyi almalarının dahi sorunlarını çözmeyeceğini ifade eden servis aracı sahiplerinin sıkıntılarını ve çözüm önerilerini dinleyen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, duyduğu şikayetler ve sorunlar karşısında büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Şu anda uygulanmakta olan mücavir alanın dışına çıkma yasağının Tarsus'taki servis aracı sahiplerinin ticari hayatlarının bitmesi anlamına geleceğini belirten Mehmet Karagözlü, ''Bu Tarsus'un ekonomisi için de çok büyük sakınca teşkil etmektedir. Evinin geçimini, nafakasını çıkarmak için çalışan S plakalı servis araçları sahiplerine uygulanan bu yasaklama, Tarsus'un geleceği içinde büyük tehlikedir. Çukurova havaalanı Tarsus'a yapılıyor. Tarsus-Kazanlı Sahil bandı Turizm bölgesi Tarsus'ta. Havaalanı faaliyete geçtiğinde bizim S plakası sahibi servisçilerimiz Çukurova havaalanından aldıkları işadamlarını, yolcuları, Tarsus-Kazanlı turizm bölgesindeki tesislere dahi götüremeyecekler. Yada tesislerden aldıkları yolcuları, havaalanına kadar götüremeyecekler. TBöyle saçma birşey olamaz'' dedi.

Ankara, İstanbul, İzmir ve bursa gibi büyük kentlerde böyle bir uygulamanın bulunmadığını öğrendiğini kaydeden Mehmet Karagözlü, servisçilerin sorunlarını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na ileteceklerini ifade etti.

Söz konusu sıkıntının Ulaştırma Bakanlığı yada Mersin Valiliği'nce mutlaka çözüme kavuşturulması gerektiğinin altını çizen TSO Başkanı Mehmet Karagözlü, bu önemli sorunun mutlaka çözüme kavuşturulması gerektiğini, gerekli tedbirlerin alınarak, evinin geçimini sağlamaktan başka bir çabası olmayan servisçilerin mağduriyetlerinin önlenmesi konusunda her türlü çabayı göstereceğini dile getirdi.