Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, makroekonomik istikrar için yüksek enflasyonun kalıcı şekilde çözümlenmesi gerektiğine dikkat çekerek, ‘’Enflasyonla mücadele açısından başlatılan indirim kampanyasını yerinde buluyor, işletmelerimizi yapacakları indirimlerle kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.’’dedi. 

Tarsus TSO Başkanı Koçak, finansal istikrarın sağlanması ve ekonomide yeni dengenin kurulması için enflasyonun düşmesine yönelik son dönemlerde önemli adımlar atıldığını, birtakım önlemler alındığını, bunların ciddi öneme sahip olduğunu belirterek, ‘’Atılan her adımı önemli buluyoruz.

Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ticaret Bakanımızın başlattığı indirim kampanyasını, enflasyonla mücadele açısından yerinde bir çağrı olarak değerlendiriyoruz.

Sürdürülebilir ekonomik büyüme açısından büyük önem taşıyan fiyat istikrarının sağlanmasına destek olmak hepimizin sorumluluğudur. Tüm üyelerimizi imkânları ölçüsünde bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz.’’diye konuştu.