Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mart ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Hüsnü Yağcı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, iş dünyası ve sektörlerdeki mevcut durum değerlendirildi.

Tarsus TSO’da Mart ayı Meclis toplantısı yapıldı. Meclis adına Başkan Hüsnü Yağcı yönetiminde yapılan toplantıda aylık ve dönemsel olarak yürütülen faaliyet ve projeler hakkında meclis üyeleri bilgilendirildi.

İL olma beklentisi gündeme geldi

Meclis Toplantısı ile eş zamanlı Müşterek Meslek Komite Toplantısı da gerçekleştirildi. Toplantıda Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, asrın felaketi deprem başta olmak üzere ülke gündemi, ekonomideki güncel gelişmeler ve bölgede yapımı devam yatırım projelerinde gelinen durumu aktardı.

Deprem sonrası inşaat başta olmak üzere sektörlerin alacağı yeni stratejiler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Bir diğer önemli gündem konusu ise Tarsus’un il olması yönündeydi. İl olma talebi gündemde önemli bir yer buldu.

Daha sonra serbest kürsüde kendi sektörleriyle ilgili mevcut durumlarını paylaşan üyeler çeşitli konularda görüş ve beklentilerini dile getirerek, karşılıklı istişarede bulundular.