Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün araç filosu genişliyor. Yapılan çalışmalarla teşkilata 8 yeni araç daha kazandırılırken, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, amaçlarının; çalışma şartlarını en iyi hale getirmek olduğunu söyledi.

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü için yeni alınan araçların teslimatı için bir tören düzenlendi. Emniyet Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen törene; Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Vural ve emniyet mensuplarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Burada konuşan Aksoy, amaçlarının; teşkilat bünyesinde çalışan personelin mevcut çalışma şartlarının gerek fiziki, gerekse araç takviyesi yönünden en yüksek seviyeye çıkarmak olduğunu anlattı.

Tarsus Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği'nin desteği, İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışanlarının da katkılarıyla kuruma kazandırılan 8 aracın toplam maliyetinin 265 bin TL olduğu bilgisini de veren Aksoy, söz konusu araçların polisin gücüne güç katacağının altını çizdi.

Aksoy, “Buradaki amacımız; İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polis memurlarının çalışma şartlarının en iyi hale getirilebilmesinin yanında onlara çalışılabilir ortamlar hazırlamak. Bunu yaparken de personelimizi hem fiziksel, hem de araç gereç takviyesi yaparak onları destekliyoruz” dedi.

Tarsus'ta yaşayanların huzur, güven ve memnuniyetlerinin sağlanabilmesi noktasında emniyet teşkilatı olarak, en üst seviyede performans ortaya koymaya çalıştıklarını dile getiren Yaşar Aksoy, yeni alınan araçların da Tarsus İlçe Emniyeti'ne hayırlı olması dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Abdulkerim Akbaba tarafından dualar okunup kurban kesildi. Törenin ardından polis memurları, yeni alınan araçlarla şehir turu yaptı.