Türkiye, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.

Bu zaferin ardından Türkiye'nin dört bir yanındaki futbolseverler sokaklara dökülerek büyük bir coşkuyla kutlamalar yaptı. Çeyrek final coşkusu Türkiye'nin dört bir yanında kutlandı.

Maçı 2-1 kazanan Türkiye, bir sonraki maç için hazırlıklara başlarken, Tarsus halkı da bu güzel etkinliği unutulmaz kıldı.

BELEDİYE BAŞKANI HER MAÇI HALKIN ARASINDA İZLİYOR

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, her milli maçta olduğu gibi Türkiye-Avusturya milli maçını da vatandaşlarla birlikte dev ekranda izledi.

Yoğun katılımın olduğu etkinlikte, milli birlik ve beraberlik ruhu coşkuyla yaşandı. Türkiye'nin 2-1'lik galibiyeti, Tarsusluları sevinç ve gururla doldurdu.

ATATÜRK GÖSTERİ MERKEZİ'NDE COŞKULU KUTLAMALAR

Tarsus Belediyesi'nin Atatürk Gösteri Merkezi'nde düzenlediği etkinlikte, vatandaşlar çeyrek finale çıkmanın mutluluğunu coşkulu kutlamalarla yaşadılar.

Milli şarkıların coşkuyla söylendiği, ışıklı gösterilerin yapıldığı ve tüm Tarsus halkının tek yürek olduğu etkinlikte Tarsuslular, bu güzel organizasyon için Başkan Boltaç'a ve belediyeye teşekkür ettiler. Ayrıca her milli maç etkinliğinde olduğu gibi bu milli maçta da vatandaşlara çeşitli ikramlar sunuldu.

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Başkan Ali Boltaç, etkinlikte yaptığı konuşmada, mülteci sorunundan kaynaklı provokasyon içerikli etkinliklerden uzak duran ve belediyenin düzenlediği etkinliğine gelen Tarsuslulara teşekkür ederek, milli birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

“Köyde Hayat Var” Etkinliği Başlıyor “Köyde Hayat Var” Etkinliği Başlıyor

Boltaç, "Bu coşkulu anları birlikte yaşamak, milli birlik ve beraberlik ruhunu birlikte pekiştirmek bizim için çok önemli, birlik beraberlik ruhu ile her daim halkımın arasında olacağım." dedi.

Editör: Tarsus Haber