Türkiye Emeklileri Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus şube başkanı Ömer Kurnaz, intibak yasası düzenlemesiyle birlikte emeklilerin haksızlığa uğradığını ortaya çıkardığını bildirdi.

Kurnaz, dernek binasında düzenlenen basın toplantısında, 2000 yılından önce emekli olanların ödedikleri prim ve çalıştıkları işgünü ölçüsünde intibak yasasıyla zam alacağını ve 2000 yılından sonra emekli maaşı alanlarla eşit hale getirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

İntibak yasasının maaşlara geç intibak etmesinin nedeninin her emeklinin ayrı ayrı prim yatırmış olmasından kaynaklandığını, bunların bilgisayarla hesaplanacak olmasına rağmen, bilgisayarların da insanlar tarafından kullanılacağını belirten Ömer Kurnaz, herkesin hakkını alabilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Tarsus'ta işçi emeklisi 18 bin üyeleri bulunduğunu kaydeden Kurnaz şunları kaydetti:

''Bu intibak yasası içimize tam olarak sinmiyor ama neyseki yıllardır verdiğimiz mücadelenin sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu intibak yasasıyla emeklilerin haksızlığa uğradıkları ortaya çıkmış oldu. Biz emeklilerimiz için 10 lirada olsa almaları için çalışıyoruz. Biz birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece aşamayacağımız engel yoktur.''

Kurnaz ayrıca, 18 Mart pazar günü Tarsus şubesinin olağan genel kurul toplantısını yapacaklarını söyledi.