Türkiye’nin lider etkinlik biletleme platformu olan Biletinial, kültür sanat hayatının nabzını tutmaya devam ediyor.

Tiyatrodan konsere, spor karşılaşmalarından stand-up gösterilerine kadar 7’den 70’e her zevke hitap eden etkinliklerin biletlerini kullanıcılarına ulaştıran Biletinial, ekim ayı boyunca dopdolu bir program sunuyor.

Eğlence ve spor alanındaki tüm etkinliklere tek platformdan ulaşılabilmesi için sahip olduğu teknolojiyi yapay zekâ algoritmaları ile sürekli geliştiren ve Türkiye’nin lider etkinlik biletleme platformu olmayı başaran Biletinial, kültür sanat hayatının nabzını tutmaya devam ediyor. Tiyatrodan konsere, spor karşılaşmalarından stand-up gösterilerine kadar 7’den 70’e her zevke hitap eden etkinliklere kolaylıkla ulaşılmasını sağlayan Biletinial’ın ekim ayı programı yine dopdolu!

Sanatseverlerin ekim ayı boyunca Biletinial üzerinden kolaylıkla bilet satın alabilecekleri bazı etkinlikler şunlar;

Rock’n roll’dan protest müziğin her türü Biletinial’da

Milyonların “Rock’ın sesi” olarak tanıdığı Rock and Roll Hall of Fame üyesi ve Deep Purple'ın eski basçısı ve solisti Glenn Hughes, “Glenn Hughes performs Deep Purple Classics Live” projesiyle Ankara’ya geliyor. Deep Purple efsanesini günümüze taşıyacak olan konser, 6 Ekim’de ODTÜ MD Vişnelik Çim Amfi'de gerçekleşecek.

Duru sesi ve birbirinden güzel şarkılarıyla yıllara meydan okuyan Leman Sam, 6 Ekim’de Bostanlı Suat Taşer Salonu’nda, 14 Ekim’de Balıkesir Hayal Kahvesi’nde ve 21 Ekim’de Bursa Hayal Kahvesi’nde dinleyenleriyle buluşacak. Türkçenin yanında Rumca, İspanyolca ve Fransızca gibi pek çok dildeki şarkılara repertuarında yer veren sanatçı, kendine özgü yorumu ve keyifli sahnesiyle dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Hollanda çıkışlı Türk saykedelik rock grubu Altın Gün, Anadolu ve Türk halk müziğini günümüz sounduyla yeniden seslendirdikleri etkileyici bir repertuarla 7 Ekim’de İzmir Hangout PSM’de sahne alacak.

“Ya Meskina” ve “Kelmti Horra” şarkılarıyla müzikseverlerin radarına giren Tunuslu şarkıcı ve söz yazarı Emel Mathlouthi, 10 Ekim'de Atatürk Kültür Merkezi'nde sevenleriyle bir araya gelecek.

Rock müzik dünyasının ülkemizdeki en popüler gruplarından Mor ve Ötesi, devasa bir sahne prodüksiyonu ve ikonikleşmiş şarkılarından oluşan özel bir setlist ile 20 Ekim’de Ankara Armada AVM’de, 21 Ekim’de ise Antalya Agora AVM Açıkhava Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşacak.  

İsveç'in dünyaca ünlü melankolik sesi Jay-Jay Johanson, iki konser için yeniden Türkiye’de olacak. Neslinin en etkili sanatçılarından ve en iyi seslerinden biri olarak kabul edilen İsveçli Jay-Jay Johanson, 20 Ekim’de Ankara Milyon Performance Hall'da, 21 Ekim’de İstanbul'da Dorock XL Fitaş Sahnesi'nde sahne alacak.

Tiyatro keyfi Biletinial’da yaşanmaya devam ediyor

Tiyatrokare, 32. sezonunda Nedim Saban'ın Ayşe Kulin'in aynı adlı romanından uyarladığı ve sahneye koyduğu “Veda” ile tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Nevra Serezli’nin alışılmamış bir deli saraylı kompozisyonuyla öne çıktığı oyunda genç oyuncu Leyla Feray da yasak bir aşkın kahramanı rolüyle dikkat çekiyor. “Veda”, 15 Ekim’de iki ayrı temsille İzmir Bostanlı Suat Taşer Salonu’nda sahnelenecek.

“Her Aşk Biraz Komiktir”, “Arabesk Müzikali”, “Kadın Kafası” ve “Emlakçıyı Beklerken” oyunlarının yazarı İrfan Kangı’nın boşanmayı düşünen çiftlerin gerçekte nasıl davranması gerektiğini eğlenceli bir dille anlatan tek perdelik bir komedi oyunu “Seviyorsan Git Ayrıl Bence”, 8 Ekim’de İzmir Narlıdere AKM Gürdal Tosun Sahnesi’nde, 12 Ekim’de İstanbul Besa Sahne Cevahir’de, 13 Ekim’de Torium Sahne’de, 16 Ekim’de Ankara Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Sahnesi’nde, 19 Ekim’de ise Bursa BAOB Sahne’de perdelerini açacak.

Erkan Kolçak Köstendil’in kalede kalmak, aile olmak, yalnız kalmak ve çizgilerin dışına çıkmak hakkındaki tek kişilik gösterisi “12 Numaralı Adam”, 18 Ekim’de İstanbul Şişli Tiyatrosu, 25 Ekim’de ise Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.

Semih Çelenk’in yazdığı ve yönettiği, Fırat Tanış’ın sahnede harikalar yarattığı Abdal hikâyesi “Gelin Tanış Olalım”, ekim ayı boyunca sahnede olmaya devam ediyor. Hikâyeye türkülerin, deyişlerin eşlik ettiği oyun, 17 Ekim’de İstanbul Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, 22 Ekim’de İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi ve 19 Ekim’de Ankara MEB Şura Salonu’nda olacak.

4 yıldır kapalı gişe oynayan “Ölün Bizi Ayırana Dek”, kısa bir aradan sonra yeniden sahnelere dönüyor. Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nu aynı sahnede buluşturan ve boşanmak üzere olan bir çiftin evde bir ceset bulmasıyla gelişen olayların anlatıldığı oyun, 14 Ekim’de İstanbul Watergarden Performans Merkezi, 25 Ekim’de İstanbul Trump Sahne’de ve 26 Ekim’de Bursa BAOB Sahne’de izlenebilecek.