CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, "Anamur Devlet Hastanesinde anjiyo ünitesi bulunmamaktadır.

Kalp krizi geçiren bir hasta Mersin'e ya da Antalya Devlet Hastanelerine gönderildiğinde birçok zaman hastalarımız yollarda hayatlarını kaybetmektedir.” ifadelerini kullandı.

Başkan Seçer, Tarsuslu Üreticilerle Yem Dağıtım Töreninde Buluştu Başkan Seçer, Tarsuslu Üreticilerle Yem Dağıtım Töreninde Buluştu

Dinçer, TBMM Genel kurulunda söz alarak, Anamur, Aydıncık ve Bozyazı ilçelerinde acil sağlık hizmetlerinin yetersizliğini gündeme taşıdı.

Akkuyu Nükleer Santrali anlaşmasına göre Silifke Devlet Hastanesine anjiyo ünitesinin kurulması şartı varken 100 binden fazla vatandaşımızın yaşadığı Anamur, Aydıncık, Bozyazı bölgesinde Anjiyo ünitesi bulunmamasını dile getiren Dinçer, şu
ifadeleri kullandı:

"Anamur Devlet Hastanesinde anjiyo ünitesi bulunmamaktadır. Kalp krizi geçiren bir hasta Mersin'e ya da Antalya Devlet  Hastanelerine gönderildiğinde birçok zaman hastalarımız yollarda hayatlarını kaybetmektedir.

Diğer yandan, Akkuyu Nükleer

Santrali'ni kuran Rus yönetimi anlaşma şartına Silifke Devlet Hastanesine anjiyo ünitesinin kurulmasını şart koşmuşlardır.

Şimdi soruyorum size: Bizim insanlarımız Ruslardan daha mı değersiz?

Bizim insanlarımız acil sağlık hizmetini hak etmiyorlar mı?

Bizim insanlarımıza gelince yatırım yok, Ruslar isteyince koşulsuz yerine getiriliyor.

Anamur Devlet Hastanesinde sadece 1 genel cerrah bulunmakta ve sıkıntı yaşanmaktadır. Uzman ve genel cerrah sayısının artırılması talep edilmektedir." dedi.

Editör: Tarsus Haber