Tarsus Ticaret Borsası personellerine, daha iyi iletişim kurmaları amacıyla İş ve Yönetim Danışmanı Ender Horata tarafından 4 saat süren "İletişim ve İlişkiyi Yönetmek Eğitimi" verildi. 

İş hayatı ve etkili iletişimin birbirleriyle çok yakından ilişkili kavramlar olduğunu ifade eden Ender Horata “Evet, iletişim insan için çok önemlidir. Ama iletişim kurmak da bir beceri gerektirir.

Belli seviyelerde özellikle iş hayatında etkili iletişim çok önemlidir. Birey, çevresi ile bir şekilde iletişim kurabilir ama iş hayatında bu yeterli olmamaktadır. Etkili iletişim yollarını bilmek ve bunları uygulamak iş hayatında sizi bir üst basamağa götürecek en önemli yoldur.” Dedi. 

İletişim ve ilişkiyi yönetmekte iletişim yollarının olumlu ve olumsuzluklarına değinilen eğitimde çalışanın patronu ile, diğer çalışanlarla ya da müşteri ile kurduğu iletişimin çok mühim olduğu belirtildi. 

Eğitimde, atelye çalışmaları yapılarak sonuçları değerlendirildi. Eğitim sonunda borsa personellerinin sorularını cevaplayan Horata, personellerin kazanımlarını anlatmasını istedi.