Global sağlık şirketi Viatris’in bir parçası olan Viatris Türkiye, Great Place to Work® sertifikası aldı. Bu sertifika ile Viatris, çalışanlarının değer gördüğü, desteklendiklerini ve seslerini duyurduklarını hissettikleri, katılımcı ve kapsayıcı bir çalışma ortamı oluşturma konusundaki taahhüdünü pekiştirmiş oldu.

İş yeri kültürü konusunda global bir otorite olan Great Place To Work®, 1992'den bu yana dünya çapında 100 milyondan fazla çalışan arasında düzenlediği anketlerden elde ettiği derin içgörüleri kullanarak, harika bir iş yerini oluşturan temel unsurun ‘güven’ olduğunu belirlemiştir. Çalışan anket platformları sayesinde liderler, insan kaynaklarının doğru yönetimi konusunda stratejik kararlar alabilmekte; gerekli geri bildirimlere, gerçek zamanlı raporlamaya ve içgörülere erişebilmektedir.

Türkiye'deki ileri teknolojili üretim tesislerinden birine sahip olan, sahada ve merkezdeki deneyimli ekibiyle ilaç sektörünün güçlü oyuncularından biri haline gelen Viatris Türkiye, sürdürülebilir çözümlerle yüksek kaliteli bir ürün portföyü sunarken; pozitif bir iş yeri kültürü oluşturmayı, çalışanlarının esenliğini artırmayı ve kariyer gelişim fırsatları sağlamayı hedeflemektedir.

Viatris Türkiye İnsan İlişkileri Direktörü Buket Güzey, konu ile ilgili şunları söyledi: “'Sahiplen', 'Kendin Ol', 'Çevik Kal' ve 'Gurur Duy' şeklinde ifade ettiğimiz beklentilerimizi kapsayan kültürümüz ve çeşitliliğe, eşitliğe, kapsayıcılığa değer veren uygulamalarımız Viatris'i bir iş yerinden daha fazlası olarak inşa etmemizi sağlıyor. Great Place to Work® Ulusal Güven Endeksi© Çalışan Anketi’ne göre Viatris; çalışanları tarafından güven, saygı, adalet, gurur ve iş birliği şeklinde beş kategoride değerlendirildi. Amacımız, misyonumuzu yerine getirirken bize rehberlik eden değerlerimiz ve çalışanlarımızın esenliğine odaklanan uygulamalarımız sayesinde elde edilen bu başarıyı daha da ileriye taşımak için ekip üyelerimizle çalışmaya devam etmek olacaktır."

Türkiye/Rusya Bölge Başkanı Tayga Kaan Hilal, "Great Place to Work Sertifikasını® almaktan büyük gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu başarı, ekibimizin tüm dünyada insanları hayatlarının her aşamasını daha sağlıklı yaşamaları için güçlendirme misyonumuzu yerine getirme konusundaki tutkusunun bir göstergesidir. 'Birlikte Daha Güçlü' olduğumuzun bilinciyle, tüm çalışma arkadaşlarımızın her gün en iyi, en samimi halleriyle kabul edildiklerini hissettikleri bir ortamda sürekli olarak birlikte çalışmayı hedefliyoruz.”

Great Place To Work® hakkında

Çin GenAI kullanımında dünya lideri oldu Çin GenAI kullanımında dünya lideri oldu

Great Place To Work®, iş yeri kültürü ve çalışan deneyimi konusunda uzman küresel otoritedir. 1992'den beri dünya çapında 100 milyondan fazla çalışanın dahil olduğu Trust Index™ anketinden elde ettiği derin analizleri harika bir iş yeri deneyimini neyin oluşturduğunu tanımlamak için kullanmaya devam ediyor. Her şeyin temelinde Güven vardır.

Tüm çalışanlar için yüksek güvene dayalı bir iş deneyimi yaratarak organizasyonların kültürlerini ölçmelerine ve daha iyi iş sonuçları üretmelerine yardımcı oluyor. Kurum kültürü ve çalışan deneyimi analiz platformu Emprising®, liderlere veri ve insan odaklı kararlar verebilmeleri için ihtiyaç duydukları anketler, gerçek zamanlı raporlama ve içgörüler sağlamaktadır.

Great Place To Work® Aynı zamanda Great Place to Work-Certified™ şirketleri ve Türkiye’nin En iyi İşverenler Listeleri’nin yanı sıra sektörel, bölgesel listeler açıklayarak çalışan deneyiminin en iyiler ile kıyaslayabileceği benzersiz veri içerikleri sağlamaktadır. Great Place To Work®’ün misyonu, organizasyonların herkes için harika iş yerleri haline gelmesine yardımcı olarak daha iyi bir dünya inşa etmektir.

‌Viatris Hakkında

Viatris Inc. (NASDAQ: VTRS), jenerikler ve markalar arasındaki geleneksel uçurumu kapatmak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmış küresel bir sağlık şirketidir ve her iki tarafın da en iyi özelliklerini birleştirerek sağlık hizmeti ihtiyaçlarını küresel olarak daha bütünsel bir şekilde ele almaktadır. Dünya çapında, insanları yaşamlarının her aşamasında daha sağlıklı yaşamaları için güçlendirme misyonuyla, sağlığa geniş ölçekte erişim sağlıyoruz.

Sadece 2022 yılında, dünya çapında yaklaşık 1 milyar hastaya yüksek kaliteli ilaçlar sağladık. Son derece kapsamlı ve çeşitli ilaç portföyümüz; daha fazla insana ihtiyaç duydukları yerde ve zamanda ulaşmak için tasarlanmış türünün tek örneği küresel tedarik zincirimiz ve dünyanın en kalıcı sağlık sorunlarından bazılarını ele alan bilimsel uzmanlığımızla Viatris'te sağlığa erişim derin bir anlam kazanıyor.

Doğumdan yaşamın sonuna, akut durumlardan kronik hastalıklara kadar hayatın tüm anlarına dokunabilme yeteneğine sahibiz. Genel merkezimiz ABD'de olup Pittsburgh, Şangay ve Haydarabad, Hindistan'da küresel merkezlerimiz bulunmaktadır. 

Editör: Tarsus Haber