Ankara'nın Kızılay semtinde akşam saatlerinde büyük bir patlama oldu. Araçların yandığı bilgisi alınan bölgeye güvenlik güçleriyle ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.
Görgü tanıkları patlamanın saat 18.41'de Güvenpark yakınında meydana geldiğini ve yaralıların olduğunu söyledi. Bölgedeki araçlarla bazı binalar hasar gördü.
Ankara Kızılay'daki Güven Park'ta saat 18.41'depolis noktasına yakın bir noktada korkunç birpatlama meydana geldi.
Olayın canlı bomba mı yoksa bombalı araçla mı yapıldığı henüz netleşmedi ama sivil belediye otobüsleri içinde patlama yapıldığı iddia ediliyor.
Olay yerinde bulunan muhabir şu bilgileri paylaştı:
Ben de şuan bölgedeyim. Her yer cam kırıklarıyla dolu. Patlama noktasına birkaç yüz metre uzakta bulunan onlarca vatandaş metreden bile etkilendi.
Bölgeye onlarca ambulans gönderdildi. Kızılay merkezi şuan ambulans sesleriyle çınlıyor. Yaralılar hastanelere kaldırılıyor.
Polisler 2. patlama olasılığına karşı insanları bölgeden uzaklaştırıyor.
Olay yerinden alınan bilgilere göre;
Ankara Kızılay Güvenpark'ta akşam saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi.
Gama İş Merkezi'nin karşısındaki otobüs duraklarının yanında meydana gelen patlama sonucunda çok sayıda kişi yaralandı. Patlamadan iki yolcu otobüsünün de etkilendiği belirtiliyor.
Araçların yandığı bilgisi alınan bölgeye güvenlik güçleriyle ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.
POLİS NOKTASI YAKINI
Görgü tanıkları patlamanın saat 18.35'te Güvenpark'ta polis noktasının yakınında meydana geldiğini ve yaralıların olduğunu söyledi. Bölgedeki araçlarla bazı binalar hasar gördü.
10 OTOBÜS DURAĞI VAR
Habertürk TV'ye bağlanan Habertürk muhabiri Ömer Topsakal patlama ile ilgili şu bilgileri verdi:"PatlamaAtatürk Bulvarı üzerinde 10 tane otobüs durağının bulunduğu noktada meydana geldi.
İntihar saldırısı olduğu düşünülüyor. Büyük oranda parçalanmış bir araç görünüyor.
Yaralı sayıları ile ilgili net bir rakam vermek mümkün değil. Ama çok sayıda yaralı ve yanan araç var.

Editör: Haber Merkezi