“Renkte şekilde her ikisi de senin bakışına bağlanmış. Rengi de şekilleri de gökyüzünden gelen ışığa sor. Güzel renk ve şekillerini bir araya getiriyorsam neden şaşılsın buna? Kolun ve kanatların rengarenk açılıyorsa neden şaşılsın buna?” -E.İnan

Doğadaki ışık ve renk arasındaki ilişkinin insanlar üzerinde yarattığı etkiyi uzun yıllardır zamanını geçirdiği Amos için yorumlayan Ergin İnan, sanat yaşamında özel yeri olan desenlerden bir seri ile sanatseverlerle buluşuyor. Uzun bir aradan sonra geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirdiği “Ben, Ergin İnan” kişisel sergisi ile izleyici karşısına çıkan usta sanatçı, global temsiliyetini üstlenen EArt Galeri aracılığıyla yine farklı bir işe imza atıyor.

Müze tipi Hahnemüle kağıt üzerine fine art baskı uygulanarak edisyonlandırılan 19 adet çiziminin ve sanatçının 7 sayfalık el yazısı anlatımının özel tasarım set kutusu içinde yer aldığı ve sadece 100 adet hazırlanan koleksiyon serisi, Eylül ayı itibarıyla satışa sunuluyor.

EArt Galeri

2017 yılında kurulan EArt, ulusal ve uluslararası alanda tanınan çağdaş sanatın önemli isimleri ile yükselen yetenekleri harmanladığı seçkileriyle sanatseverlere dinamik bir koleksiyon sunuyor. İstanbul Kağıthane’deki galerisini 2022 yılında açan EArt, 500 m2'lik yeni alanı ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Alanında özgün, farklı teknik ve içeriklerle çalışan sanatçıları ile büyük bir çeşitliliğe yer veren EArt, günümüzde değişen "koleksiyoner” kavramına paralel oluşturduğu farklı seçkileri ile yapıt ve izleyici arasında aktif bir rol oynamaya odaklanıyor. Temsil ettiği sanatçıları yenilikçi vizyonu ile ulusal ve uluslararası platformlarda desteklemeyi misyon edinen EArt, onlara benzersiz ifade alanı sunarak görünürlüklerine katkı sağlarken sergiler, sanatçı projeleri, kurumsal işbirlikleri gibi farklı kategorilerden oluşan güçlü galeri programı ile misyonunu gerçekleştirmeye devam ediyor.