TEVİTÖL, 29-30 Haziran ve 1-2 Temmuz tarihlerinde Adana Rotacı Eğitim Kurumları’nda gözlem günleri düzenliyor. Gözlem günlerine LGS’de yüksek başarı göstermiş öğrenciler başvurabilecek.

Çok yönlü ve benzersiz bir eğitim modeli ile ülkemizin özel yetenekli ve akademik potansiyeli yüksek gençlere eğitim hizmeti sunan TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), öğrencilerini iki aşamalı bir sistemle kabul ediyor.

LGS’de yüksek başarı gösteren öğrencilerin katılabildiği gözlem günleri düzenleyen TEVİTÖL, sekiz saat süren kapsamlı bir içerikle adayları ağırlıyor.

Bu yıl 29-30 Haziran ve 1-2 Temmuz tarihlerinde Adana Rotacı Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirilecek gözlem gününe katılmak için adayların LGS sonuçlarını okulun web sitesine yükleyerek başvuru yapması gerekiyor.

TEVİTÖL’e kayıt sürecinde ilk 7’de yer alan öğrenciler ve ilk 10’a giren BİLSEM öğrencileri, ailelerinin maddi durumlarına bakılmaksızın Türk Eğitim Vakfı tarafından tam burslu olarak kabul ediliyor ve eğitim, yatılılık ve yemek ücretleri üzerinden tam burs ile desteklenerek TEVİTÖL’ün sunduğu ayrıcalıklardan faydalanıyor.

Omurilik Darlığı ameliyat edilmezse felce neden olabiliyor Omurilik Darlığı ameliyat edilmezse felce neden olabiliyor

İlk 10’a giremeyen diğer öğrencilere ise ailelerinin maddi durumları göz önünde bulundurularak Türk Eğitim Vakfı tarafından tam ya da kısmi burs imkânı sunuluyor.

Ayrıca ailesinin maddi imkânı yeterli olan fakat yüksek başarılı olan öğrencilere başarılarından dolayı %45 başarı indirimi yapılıyor. Okuldaki 280 öğrencinin %92’sinin tam ya da kısmi burslu öğrenim gördüğü TEVİTÖL’de 42 farklı şehirden öğrenci bulunuyor. 

Editör: Tarsus Haber