MHP Tarsus İlçe Teşkilatı basın sözcüsü Harun Özçürümez, yayınladığı bir basın bülteniyle, İstanbul'da meydana gelen terör olaylarını kınadıklarını belirtti. Özçürümez, basın bülteninde şu görüşlere yer verdi: "

50'den fazla vatandaşın hayatını kaybettiği ve 700'den fazla insanımızın yaralandığı 5 gün arayla meydana gelen patlama ülkemizin istikrarına karşı gerçekleştirilen en çirkin saldırılardan biridir.

Birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı bu Mübarek Ramazan ayında masum insanları hedef alan terör saldırıları milletimizi derinden yaralamıştır.

Terör hiçbir şekilde mücadele aracı olamaz. Sebebi ne olursa olsun bu gayri meşru yolu kullananlar insanlığa karşı en büyük suçu işlemiş sayılırlar. Hangi insan ya da hangi grup yaparsa yapsın çirkin olay ne din ile ne de insanlıkla bağdaştırılamaz. 

Patlamaların gerçekleştiği bölgelerde, sinagogda ibadet halinde iken, işinde çalışır vaziyette iken terörle karşı karşıya kalan musevi ve müslüman vatandaşlarımızın çektiği acıyı ve yaşadıkları üzüntüyü paylaşıyor, MHP Tarsus İlçe Teşkilatı olarak  bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Milletimize ve mağdur yakınlarına başsağlığı diliyoruz. "