Mersin Haber /  Mersin’in Silifke ilçesinde boş arazide çıkan yangının, ormanlık alana sıçramasını polisler ve itfaiye ekipleri ile vatandaşlar, kova ile su taşıyarak önledi.

Alınan bilgiye göre, Bucaklı Mahallesi’ndeki mezarlık yakınında bulunan boş arazide yangın çıktığını gören vatandaşlar, polise ve itfaiye haber verdi. Olay yerine ilk gelen Silifke Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile itfaiye söndürme çalışmalarına başladı. Ancak, itfaiye aracının hortumunun kısa olması nedeniyle bazı kesimlere müdahalede güçlük çekildi.

Yangının ormanlık araziye sıçramasını önlemek için polisler ve itfaiye ekipleri, mezarlıkta buldukları kovalarla yakından geçen sulama kanalından doldurdukları suyu taşıyarak ateşin üzerine döktü.

Bir yandan dallarla ateşin büyümesini önlemeye çalışan diğer yandan kovalarla su taşıyıp döken polis ve itfaiye ekipleri ile vatandaşların çalışması sonuç verdi.

Yangının kontrol altına alınmasının ardından olay yerine gelen Orman İşletme Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri de soğutma çalışmaları yaparak, olası bir tehlikeyi önledi.

Yetkililer, yaklaşık bir dönüm alanda etkili olan yangının çıkış nedeninin belirlenmesi amacıyla çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.