Tarsus'ta trenin çarpması sonucu sağ eli bileğinden kopan 31 yaşındaki Bayram Ali Erten, jandarma tarafından durdurulan trenle, Tarsus'a götürüldü.

Kaza dün saat 22.00 sıralarında Kamberhöyüğü Köyü'nde meydana geldi. ‘Tren raylarında bir kişi yatıyor’ ihbarı üzerine harekete geçen jandarma timleri, bölgede arama tarama çalışmasına başladı.

Projektörlerle yapılan arama sırasında raylar üzerinde baygın halde yatan Bayram Ali Erten bulundu. Tren çarptığı belirlenen Erten'in sağ elinin ise bileğinden koptuğu anlaşıldı.

Jandarma ilk müdahaleyi yaptığı Erten için ambulans istedi. Jandarma, kan kaybeden Erten'i hayati tehlikesinin bulunması ve ambulansın olay yerine giremeyecek olması nedeniyle onu durdurdukları bir yolcu trenine bindirdi.

Kopan eli ile birlikte Tarsus Tren Garı’na getirilen Erten, burada bekletilen ambulansa alınıp, Tarsus Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Buradaki müdahale ardından alkollü olduğu belirlenen Erten ile kopan eli Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi.

Yaklaşık 20 kilometre trenle yolculuk yaparak hastaneye götürülen Erten'in yaralanmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.