Meski Ekipleri, Şiddetli Yağış Esnasında Meydana Gelen Arızayı da Hızlıca Onardı Meski Ekipleri, Şiddetli Yağış Esnasında Meydana Gelen Arızayı da Hızlıca Onardı

Tarsus'ta tefecilik yaparak haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 14 şahıstan 9'u, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Tarsus ilçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Büro Amirliği ekipleri, ekonomik olarak zor duruma düşen insanlara yüksek faizle para vererek kendilerine haksız kazanç sağlayarak tefecilik yapan şahıslara yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde 15 şahıs tespit edildi.

Şahısların vatandaşlara borç para verdiği, verdiği para karşılığında boş senetlere imza attırdığı ve daha sonra senedi kendi kafalarına göre doldurup, anapara sabit kalmak suretiyle düzenli olarak faizini müştekilerden temin ettikleri, sonrasında ise senetler hakkında icra takibi başlatıp müştekilerin taşınmazlarını üzerlerine geçirdikleri belirlendi. Gerçekleştirilen operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 9'u tutuklanırken, 5 ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.