Tarsus'ta, geçen pazartesi gününden bu yana genç kız ve kadınlara şırıngayla yanıcı madde püskürten saldırgan dün de 2 kıza daha saldırıda bulunduktan sonra yakalanarak tutuklandı.Sıkılan sıvının da akülerde kullanılan asit olduğu anlaşıldı.

İŞTE MOBESE KAMERASINDA KEZZAPÇI

Şırıngalı saldırgan, dün saat 08.00’de bir tekstil atölyesinde çalışan 17 yaşındaki İ.G. ve yaşıtı E.Ş.’ye yine şırınga ile sıvı püskürttü. Böylece 6 gün içinde şırıngalı saldırı mağdurlarının sayısı 7’ye yükseldi.

Saldırıların olduğu bölgedeki MOBESE kameralarının kayıtlarında, eşkale uyan şüphelinin, olay yerinden 50 metre uzaklıktaki bir apartmana girdiği belirlendi. Bunun üzerine çok sayıda sivil polis, apartmanı ablukaya alındı ve D.K. adlı zanlı çıkışta yakalandı. Bir fabrikada işçi olarak çalışan zanlının üzerinde kullandığı şırınga da bulundu.

D.K., gazetecilerin "Saldırıyı neden gerçekleştirdin?" sorusunu ’Ben ne yapmışım ki?’ diye cevapladı. Zanlının girdiği apartmanda babası A.K.’nın oturduğu ortaya çıkınca polis evde arama yaptı.

D.K.’nın baba evinde ekranı açık bırakılan bilgisayarı kullandığı ve internette saldırılarla ilgili haberleri merak edip internet arama motoruyla ’kezzapçı’ anahtar kelimesini girerek arama yaptığı, sayfayı da kapatmadan evden ayrıldığı belirlendi. 

’Yakıcı bir madde ile kasten yaralama’ suçlamasıyla adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı. İş arkadaşlarını sesiz kendi halinde biri diye tarif ettiği D.K. savcılık ve mahkemedeki ifadelerinde, "Ne yaptığımı bilmiyorum, psikolojim bozuk. Kendimde değilim. Ama ben yaptım" dedi.

D.K.’nin ev hanımı olan eşi F.K.’nin ilk çocuklarına hamile olduğu, birkaç gün sonra da doğum yapmasının beklendiği ortaya çıktı. Olayı öğrenince şaşıran emekli işçi baba A.K., "Eğer suçu varsa, bu memlekette hukuk var cezasını çeker" dedi.