Tarsus'ta, portakal bahçesinde çalışan annesinin yanına gitmeye çalışan 2 yaşındaki Ayşenur Öztunç, üzerine saldıran 8 sokak köpeği tarafından parçalanarak öldürüldü.

Olay saat 11.30 sıralarında Yarbay Şemsettin Mahallesi'ndeki portakal bahçesinde meydana geldi. Eşi 39 yaşındaki Fesih Öztunç İstanbul'da bir fırında işçi olarak çalışan 25 yaşındaki Hamide Öztunç, çalışmak üzeri gittiği portakal bahçesinde, minik kızı Ayşenur'u bahçe içindeki evin içine bıraktı.

Hamide Öztunç portakal toplarken, minik Ayşegül evden çıkıp annesinin yanına gitmek istedi. Bahçe içindeki evden çıkan küçük kız, yaklaşık 200 metre uzaklaştıktan sonra 8 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Çığlık ve köpek havlamalarını duyan hala 18 yaşındaki Filiz Öztunç, sese doğru koştu.

Köpeklerin bir şeyi parçalamaya çalıştığını fark eden Filiz Öztunç, hayvanları uzuklaştırmak için taş attı. Bunun üzerine köpeklerin saldırmak için yöneldiği genç kız, yan bahçede çalışan komşularının olay yerine geldiğini görünce yardım istedi.

Atılan taşlarla uzaklaştırılan köpeklerin Ayşenur Öztunç'un minik bedenini parçaladığı fark edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisin yaptığı incelemede küçük kızın öldüğü anlaşıldı. Vücudunun hemen hemen her tarafının parçalandığı belirtilen kızın, annesiyle diğer yakınları sinir krizi geçirdi.

KÖPEKLER YEĞENİMİ ÇEKİŞTİRİYORDU

Olayın şokunu yaşayan hala Filiz Öztunç, “Havlama seslerini duyunca evden çıkıp köpeklere doğru gittim. Köpekler ortalarına aldıkları bir şeyi çekiştiriyordu.

Taş attım, bana da saldıracaklardı ki komşularımız olay yerine geldi. Taş atıp, köpekleri kovalamadığımızda yeğenimin kanlar içindeki parçalanmış cesedini gördüm” dedi. Anne Hamide Öztunç ise sinir krizi geçirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Tarsus Belediyesi ekipleri uyuşturucu iğnelerle köpeklerin peşine düştü. Vatandaşlar da çevredeki köpekleri kovaladı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.