Tarsus'ta hırsızlık amacıyla girdiği elektrikçi dükkanında yakalanan E.A.'ya polis tarafından tatbikat yaptırıldı. E.A. yapılan sorgulamasında Mağazanın kasasından da 4.5 milyar lira çaldıklarını itiraf etti.  

Tarsus'ta bir kişi, hırsızlık yapmak amacıyla girdiği işyerinde yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Cengiz Topel Caddesi üzerindeki Ersözler Mağazası'nda önceki gün meydana gelen hırsızlık olayının faillerinden biri dün Rasim Dokur Caddesi üzerindeki elektrikçi dükkanına hırsızlık amacıyla girince yakayı ele verdi.  

Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı Hırsızlık Kısım Amirliği ekiplerince gözaltına alınan 17 yaşındaki E.A., sorgulamasında, arkadaşı İ.H.Y. ile birlikte Ersözler Mağazası ve daha önce de Emirler Hızar Atölyesi'nde meydana gelen çelik kasadan hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiklerini itiraf etti.  

Büyük boy bir adet çelik demir kesme aletiyle yakalanan E.A. yaptırılan tatbikatta, kasada 5 bin Euro olduğu gerekçesiyle Ersözler Mağazası'na Gaziler Derneği üzerinden girdiklerini ve demir kesme aleti ile kasayı açtıklarını, aldıkları 4.5 milyar ile kaçtıklarını itiraf etti.