Tarsus'ta Barbaros mahallesinde 30.07.2003 günü evinin bahçesinde başından vurularak öldürülmüş halde bulunan Hayriye Altıntop'un katil zanlısı olarak aranan imam nikahlı eşi R. B. Urfa'nın Siverek ilçesinde polis tarafından yakalandı.    

Tarsus'ta 30.07.2003 günü tartıştığı imam nikahlı eşini av tüfeğiyle öldürdüğü ve olay yerinden kaçtığı gerekçesi ile katil zanlısı olarak aranan ve hakkında gıyabi tevkif Müzekkeresi çıkarılan R. B. 'nin (35) Tarsus Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri ile Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa yürütülen operasyon neticesinde 30.09.2004 günü Siverek'te akrabalarının yanında saklandığı yerde kıskıvrak yakalandığı bildirildi.   

Olay Barbaros mahallesi 668 Sokak No:38 numaralı evde 30.07.2003 günü meydana gelmiş, Şanlıurfalı olan ve serbest ticaretle uğraşan R. B. isimli kişinin Diyarbakırlı olan 3 çocuk annesi imam nikahlı eşi Hayriye Altıntop'u bir süre tartıştıktan  sonra,tartışmanın uzaması üzerine evde bulunan av tüfeğini alarak çocuklarında evde yattığı bir sırada eşinin başına tüfekle bir el ateş edip öldürdükten sonra olay yerinden kaçtığı iddia edilmişti.  

Tarsus Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, katil zanlısı olarak yaklaşık bir yıldır aradığı R. B. 'nin Siverek'te akrabalarının yanında gizlendiğini tespit ederek Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti.  

Ekiplerin ortaklaşa yaptığı operasyon sonucu katil zanlısı R. B. yakalanarak adli mercilere sevk edildi.

R. B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.