Yaralanan 39 kişinin tedavisi sürüyor.Kaza sırasında olay yerinde ölen 2 yolcunun Şeney Kızılokyar ve Mehmet Hanifi Özdemir olduğu belirlendi. Kazadan sonra Tarsus SSK Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Ertuğrul Topçu (57) da kurtarılamadı.  

Kazada yaralanan yolculardan Özlem Pelitoğlu ve Adnan Pelitoğlu Adana Numune Hastanesi'nde, Şükran Aycan, Ramazan Aycan, Ferhat Aycan, Canan Urgun, Melek Güney, Samet Kızılokyar ve Umut Açıkgöz Adana Devlet Hastanesi'nde, Aynur Özmen, Nevzat Özmen ile Mert Can Özmen Adana Özel Üniversale Hastanesi'nde tedavi altına alındı.  

Yaralılardan Ali Uyan, Ercan Uslan, Bülent Yılmaz, Lütfiye Urgun, Yılmaz Avcı, Sadık Aslan, Senem Yalçın, Emrah Tayfur, Aslı Özuçak, Uğur Aslan, Erol Ak, Nihat Seyrek ve Sema Akçayoğlu Tarsus Devlet Hastanesi'ne, Ayfer Topçu, Emrah Tayfur Neral ve Aslan Özuçak Tarsus SSK Hastanesi'ne kaldırıldı.  Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların isimleri ise şöyle: İbrahim Özer, Erdal Kaplan, Mahmut Kaplan, Orhan Gözcü, Murat Tokgöz, Celal Günay, Müzeyyen Aybat, Dilek Erdeviren, Arzu Özge Yıldız, Mustafa Aybat ve Abdülkadir Gündüzalp. Mersin`de meydana gelen, 3 kişinin öldüğü, 39 kişinin yaralandığı kazada otobüsü kullanan kişinin Mersin Devlet Hastanesi`nde laboratuvar teknisyeni olarak görev yaptığı tespit edildi.

Mersin Devlet Hastanesi Başhekimi Murtaza Büyükkınacı, yaptığı açıklamada, hastanelerinde laboratuvar teknisyeni olarak görev yapan M.Ü`nün, 657 sayılı yasaya tabi olarak çalıştığını belirtti. Devlet memuru olan bir kişinin söz konusu yasa uyarınca başka bir işte çalışamayacağına işaret eden Büyükkınacı, yasaya aykırı hareket eden M.Ü hakkında idari soruşturma başlattıklarını bildirdi.

Büyükkınacı, M.Ü`nün kullandığı otobüsün hisseli ortağı olduğunu öğrendiklerini de ifade etti. Öte yandan, kazanın ardından gözaltına alınan M.Ü Tarsus Devlet Hastanesi`nde sağlık ve alkol kontrolünden geçirildi. M.Ü`nün alkollü olmadığı belirlendi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, M.Ü`nin ifadesinde, otobüsü hızlı kullandığını, yağış nedeniyle bir anda direksiyon hakimiyetini kaybettiğini ve bariyerlere çarparak, takla attıklarını anlattığını bildirdiler.

Kaza, bu sabah, Adana-Ankara TEM Otoyolu Tarsus'a bağlı Taşobası mevkiinde, İstanbul`dan, Mersin yönüne giden M.Ü yönetimindeki  33 EU 290 plakalı yolcu otobüsünün orta refüjdeki bariyerlere çarpmasıyla meydana gelmişti.