Irak'ta, Tevhid ve Cihat Örgütü tarafından rehin alındıktan sonra boğazı kesilerek öldürülen Tarsuslu kamyon şoförü Durmuş Kumdereli'nin ailesi, gözyaşlarına boğuldu.

Tarsus'ta oturan Durmuş Kumdereli'nin ailesinin yaşadığı Altaylar Mahallesi Orhon Caddesi Ötüken Apartmanı'ndaki evde, 1 aydır yaşanan matem havası, ölüm haberiyle gözyaşına dönüştü.

Eşi Melahat Kumdereli (35) ile çocukları Aykut (4), Emirhan (1) ve annesi Ayşe Kumdereli ile kardeşleri, Kumdereli'nin Tevhid ve Cihat örgütü tarafından başı kesilerek öldürülmesi haberini televizyonlardan aldı.

Acı haberle yıkılan Durmuş Kumdereli'nin eşi Melahat Kumdereli, "Yaşamak istemiyorum, beni de öldürün" diyerek feryat etti.  

Emekli polis memuru ağabey Nevzat Kumdereli ise, "Bunlar Müslüman olamaz. Bunlar teröristtir. Nerede görülmüş bir insanı, boğazını keserek öldürmek. Buradan devlete sesleniyorum. Dirisine sahip çıkamadılar, ölüsünü getirsinler" dedi.  

Anne Ayşe Kumdereli de "Ben bu acıya dayanamam " diyerek fenalık geçirdi.

14 Ağustos 2004 tarihinde, saat 17.00 sularında yükünü boşaltıp geri dönerken Musul'a 110 kilometre mesafedeki Bağci Dahok Lokantası'nda yemek yiyen Tarsuslu 6 kamyon şoförü, tekrar hareket ettikleri sırada silahlı saldırıya uğramış ve Durmuş Kumdereli ile Mustafa Köksal, saldırganlar tarafından rehin alınmıştı.

İki şoförden Mustafa Köksal bir süre sonra serbest bırakılırken, Durmuş Kumdereli'den o günden beri haber alınamamıştı.

Editör: Haber Merkezi