Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Tarsus'ta Kutlu Doğum programı düzenlendi. Programda Peygamber Efendimize ithafen konuşmalar yapıldı, ilahi ve marşlarla söylendi.

Tarsus 75. Yıl Açık Hava Gösteri Merkezinde düzenlenen programa Tarsuslular yoğun bir katılım göstererek, etkinlik alanını saatler öncesinde doldurdukları gözlendi.

Saat 14.30'da Kur'an Tilaveti ile başlayan programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar, Ömer Çelik, her yıl gerek ülkemizde gerekse diğer ülkelerde Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumunun her yıl daha aşkla ve coşku ile kutlandığını belirtti.

"Zulmü ve Ahlaksızlığın Nedeni; Allah Korkusunun Kalplerden Çıkarılmasıdır"

Peygamberimizi(sav) herkes dili döndüğünce anlattığını ve kıyamete kadarda bu anlatmanın bitmeyeceğini söyleyen Çelik, sözlerine şu şekilde sürdürdü: "Arap yarımadası ve Efendimizin (as) dünyaya geldiği şehir Mekke cehalet içerisindeydi.
Ahlaksızlığın ve zulmün en üst seviyede olduğu,bir dönemdi, kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bir dönemdi. Zulüm yapana kimsenin hesap soramadığı bir dönemdi. Efendimiz işte böyle bir dönemde, dünyaya geldi ve 23 yıl gibi kısa bir süre zaman zarfında bu toplumu öyle bir terbiye ettiki, bu toplumda kıyamete kadar insanlığa rehber olacak nesiller çıkardı.
Resullallah başta kalplere Allah korkusunu yerleştirmiş. Çünkü her şeyin başı Allah korkusudur. Resullallah bunu çok iyi bildiği için, Allak korkusunu ve Allah aşkını kalplere yerleştiriyordu. Resullallah hiçbir kitle iletişim aracı olmadan, tüm zamanlarda bütün toplumlara hükmetmiştir.
Ama bu gün bakıyoruz, öyle bir hale gelmişiz ki, cinayetler, ahlaksızlıklar, başını almış gidiyor. Bunun sebebi de Allah korkusunun ve Allah sevgisini kalplerde çıkarılmaya çalışılmasıdır."
"Ahlaksızlık 1400 Yıl Önceki Ahlaksızlıktan Daha da İleriye Gitmiştir"

1400 yıl önceki ahlak yapısı ile günümüzdeki ahlak yapısı ile eş değer tutulduğunda bu gün, 1400 yıl önceki ahlaksızlığını geride bıraktığını belirten Ömer Çelik hoca, "1400 yıl önceki cahiliye ile günümüzdeki cahiliye arasında pek bir fark yoktur.
Sözde medeniyetin en had safhada olduğu bilim, teknoloji çağında yaşıyoruz. Bu çağda da hala içkiye ve fuhuş nedeniyle nice aile dağılmış, nice şahıs bataklığa saplanmıştır. Öyle ki hatta bugünkü ahlaksızlık 1400 yıl önceki ahlaksızlıktan daha ileriye gitmiştir.
1400 yıl önce doğan kız çocukları belli yaşa geldiğinde babası tarafından canlı canlı gömülürdü. Ve bu çocuklar cennete giderdi. Bugün belki kız çocukları diri diri gömmüyoruz, ama gencecik kız çocuklarımızı manen diri diri öldürüyoruz. Bugünküler ne yazık ki cehenneme gitme ile karşı karşıya kalırken, 1400 yıl önceki kız çocukları cennet giderdi. İşte arada uçurum budur."
" Bu Topraklarda Artık İslam'ın Güneşi Doğmuştur"

Programda bir konuşma yapan eğitimci M. Şefik Temel hoca ise, Peygamber Efendimize olan aşk ve muhabbettin her geçen gün arttığını belirtti.
Meydanlara taşan kalabalıkları ancak aşkın ifade edebileceğini söyleyen Şefik Temel hoca sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu coşkuyu bu kalabalığı ancak aşk ifade eder. Evet, bizler peygamber sevdalılarıyız. Ne mutlu sizlere ki, bazı insanlar batıl şeyler ve batıl lezzetler peşinde koşarken, sizler kurtuluş gemisi olan Peygamber sevdasının peşinde koştunuz.
Allah'ın izni ile bu İslam'ın güneşi doğmuştur, bu topraklarda ve bir daha batmayacaktır inşaallah. Evet biz aşk Ehliyiz. Resullallah'ın aşıklarıyız. Bizler onunda yolunda oldukça emin olun, bu sevgi bizi kurtaracaktır. Şu mağarada yatan Ashab-ı Kehf yarenleri bugün tekrar uyansalar onlar da sizin gibi Muhammed aşkını taşımak zorundadırlar."dedi.

Program, kız ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerin ardından yapılan dua ile son buldu.