Tarsus'ta kayıp ve kaçak elektrikle mücadele etmek üzere 100 kişilik bir ekip görevlendirildi. Ekip, 130 bin elektrik abonesini kontrol edecek.

Bu kapsamda Toroslar EDAŞ Mersin İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından Tarsus kent merkezinde bulunan 45 mahallede ve bağlı köylerde kaçak elektrik kontrolleri yapılmaya başlandı. 100 TEDAŞ görevlisinin katıldığı kontrollerde toplam 45 ekip oluşturuldu.

Polis ve Jandarma timleri de ekiplerin yanlarında kontrollere katıldılar. Sabah saatlerinde TEDAŞ Tarsus ilçe işletme müdürlüğü önünde toplanan ekipler, yapacakları görevlerin anlatılmasının ardından sahaya dağıldı.

Toroslar EDAŞ Mersin İl Müdürü Mehmet Unsu, amaçlarının abone denetimi yapmak olduğunu kaydederek, "Bu kapsamda kayıp-kaçak elektrik kontrolleri de yapılacak. Tarsus kent merkezinin yanı sıra kırsalda da denetim yapacağız. Çalışmalar kapsamında sayaçlarda kontrol edilecek" dedi.

Mersin merkez ve Erdemli'de de geçtiğimiz günlerde aynı şekilde toplu bir denetim yaptıklarını belirten Mehmet Unsu, "Kurum olarak halka en iyi hizmeti sunmak için çaba sarf ediyoruz. Elektrik hatlarında yaşanan kaybı en aza indirmek için sürekli yatırım yapıyoruz. Bunun yanı sıra da bu denetimlerde de kaçağın önüne geçmeye ve en aza indirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Mersin il genelindeki kayıp-kaçak oranının ülke ortalamasının oldukça altında olduğunu kaydeden Unsu, "Biz yine de bu oranı daha da aşağılara çekmek için çalışıyoruz. Bu çalışmalar süreklilik arz edecek" şeklinde konuştu.

EDAŞ Tarsus İlçe İşletme Müdürü Oğuzhan Yıldız ise çalışmalara 45 ekip dahilinde 100 görevlinin katıldığını belirtti.