Tarsus İdmanyurdu'nda, kulüp başkanı Eyüphan Eyüboğlu, ligde kalan son 5 maçı kazanmaları halinde puan cetvelinde ikinci olma şanslarının bulunduğunu söyledi..

Eyüboğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yönetim kurulu toplantısında, hem Bucaspor maçının hem de ligin bir değerlendirmesini yaptıklarını bildirdi.

Bucaspor karşısında çok iyi mücadele etmelerine rağmen sahadan galibiyetle ayrılamadıklarını belirten Eyüboğlu, şunları söyledi:''TFF 2. Lig Yükselme Grubunda mücadele veren takımlar artık son viraja girmek üzereler. Bundan böyle hata yapan takımlar ligde geleceğini belirleyecek. Bu nedenle işi sıkı tutmak gerekiyor.

Bucaspor ile deplasmanda oynadığımız karşılaşmada galibiyeti kaçıran taraf Tarsus İdmanyurdu olmuştur. Maçın her iki yarısında da çok iyi mücadele etmemize rağmen galip gelemediğimiz için üzgünüz. Ancak, şu bir gerçek ki, son haftalarda iyi oynamaya başladık. Şansımızı sonuna kadar zorlayıp ligde ikinci sıraya veya ilk beşe girmeye çalışacağız. Oyuncularımızdan özveri bekliyoruz.''

Tarsus İdmanyurdu Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak ise son iki maçtır istediklerini genel olarak uyguladıklarını, takımın fizik ve kondisyon olarak 90 dakika oynayacak düzeye geldiğini bildirdi..