Tarsus'ta akaryakıt kaçakçılığına yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda 7.2 bin litrelik akaryakıt ele geçirilirken, olayla ilgili olarak da bir kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay; Fahrettin Paşa Mahallesi Cemal Gürsel Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve yağ satışı yaptığı tespit edilen bir işyerinde meydana geldi. P.A. adlı bir vatandaşa ait olduğu belirtilen söz konusu işyerinde 'kaçak akaryakıt' satıldığı bilgisine ulaşan polis, operasyon için düğmeye bastı.
Söz konusu operasyondaysa; işyerinin depo olarak kullanılan bölümünde her biri bin litrelik toplam 7 adet akaryakıt tankıyla karşılaşan polis, bir adet varili çerisindeki yaklaşık 200 litrelik 'yapma' olarak tabir edilen akaryakıtla da karşılaştı.

Bu akaryakıtlardan alınan numunelerin ulusal marker saha kontrol cihazıyla ölçüldüğü ve geçersiz sonuç alındığı belirtilirken, 7 tanka ve bir varil içerisindeki yaklaşık 7.2 bin litrelik yakıta el konulurken, olayla ilgili olarak gözaltına alınan P.A. adlı şahıs hakkında da adli işlem yapıldığı belirtildi.