Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası elektrik ihtiyacını karşılamak için kurduğu Güneş Enerji Santralini devreye aldı. Tarsus TSO GES ile hem kendi elektrik tüketimini karşılamaya hem de temiz enerji kullanmaya başladı.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası değişen küresel dinamikler ve yeni konulara yönelik girişimlerini sürdürmeye devam ediyor. Yatırım gündemine aldığı GES projesini tamamlayarak hayata geçiren Oda, binasının çatısına kurduğu güneş enerji santrali ile kendi elektriğini üretir konuma geldi.

‘’Çevre Dostu Oda’’

Günümüz şartlarında yenilenebilir enerji kaynaklarının daha da önem kazanmaya başladığı söyleyen Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, ‘’Yeşil, çevreci ve temiz enerji, iklim değişikliğiyle mücadelede, enerji güvenliği ve çevresel sürdürülebilirlik gibi küresel zorluklarla başa çıkmak için daha da önem kazanmaya başladı.

Başkan Boltaç: "Birlik Beraberlik Ruhu İle Her Daim Halkımın Arasında Olacağım Başkan Boltaç: "Birlik Beraberlik Ruhu İle Her Daim Halkımın Arasında Olacağım

Bu alanlarda yapılan her yatırımı ciddi anlamda önemsiyoruz. Biz de kurduğumuz GES ile hem kendi ihtiyacımızı karşılamak hem de çevre dostu olmak istedik. Karbon salınımını azaltarak çevresel etkiyi minimize etmek ve enerji maliyetlerini azaltmak cidden önemli hale geldi.’’ dedi.

‘’Değişim ve dönüşe uyum’’

Diğer taraftan kullandıkları yerli otomobil TOGG’la da çevreye verdikleri önemi bir kez daha yineleyen Koçak, ‘’Aracımızın elektrikli olması ile hem yakıt giderimizi sıfırladık. Hem çevreci yaklaşımla sıfır karbona doğru gidiyoruz.

Değişime ve dönüşüme ayak uydurmak zorundayız. Bu konularda da öncü girişimlerimizi sürdürüyoruz. Yürüttüğümüz bir diğer çalışma ise dijital arşivimizle ilgili. Daha kullanışlı hale getiriyoruz. Raylı arşiv sistemi oluşturuyoruz.’’ diye konuştu.

Editör: Tarsus Haber