Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Siyasi Parti İlçe Başkanları ile seçime katılan Tarsus Belediye Başkan Adayları ile basın mensuplarını öğle yemeğine davet ederek yerel seçimler öncesinde seçim yasakları ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi.  

Öğle yemeğine İlçe Jandarma Komutanlı Yüzbaşı Coşkun Sel ile İlçe Emniyet Müdürü Necdet Öztürk, İlçe Seçim Kurulunda hakime Ruhsar Yazar'ın yanısıra MHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Doğru Yol Partisi Belediye Başkan Adayı Hatice Kaleli Babaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Adil Aktay, SHP Belediye Başkan Adayı Bedrettin Sarpkaya, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Abdullah Demircioğlu ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Teke'nin  şehir dışında olması sebebiyle onun adına başkan Yardımcısı Halit Bilgin katıldı.

Yemekte konuşan Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, yerel seçimin demokratik bir şekilde barış içerisinde geçmesini temenni ettiğini belirterek şunları söyledi:"Barış içerisinde kavgasız gürültüsüz bir seçim diliyorum. Seçimden sonra hepiniz birbirinizin yüzüne bakacaksınız.   

Yaklaşan yerel seçim ile birlikte adaylardan ricamız çevre temizliğine gürültü kirliliğine dikkat ederek seçim kampanyalarını yürütmeleridir. Lütfen kurallara riayet ediniz," dedi.  

Erguvan, bazı seçim yasaklarını şu şekilde özetledi:"Bilbordlara adaylar, parti amblemi yapıştırarak propağanda yapamayacak. İsteyen aday belediyenin hoparlöründen propağanda yapabilecek.

Konvoylarda araç plakalarının üstü aday ismi ile kapanmayacak. Devlet Memurları kesinlikle seçim çalışmalarına iştirak etmeyecek. İştirakı halinde anında soruşturma başlatılacak.

Adaylar, broşür ve el ilanı dağıtabilir; ancak seçmene kesinlikle hediye veremez. Konvoylara otobüs, minibüs, otomobil, dışında herhangi bir araç katılamaz. 

Cep telefonlarına tek merkezden mesaj gönderilemeyecek", dedi.