Tarsus Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, halkın huzurunu bozanlara kesinlikle müsaade etmeyeceklerini belirterek, vatandaşlardan bu tür teşebbüste bulunmak isteyenleri emniyete ihbar etmelerini istedi.  

Şehitishak Mahallesi'nde bulunan Atatürk Lisesi'nde mahalleli ile huzur toplantısı düzenleyen Emniyet Müdürü Bulak vatandaşların sorunlarını dinledi.  

Ülke olarak sıkıntılı bir dönemi geride bırakıldığına dikkat çeken Müdür Bulak, insanların yaşanan savaşlar ve terör saldırıları nedeniyle tedirgin olduğunu fakat zamanla bu sıkıntıların aşıldığını vurguladı. 

Müdür Bulak, ''Bazı mihraklar insanlarımızı Alevi-Sünni, Kürt - Türk, laik-antilaik ayrımı yaparak bölmeye çalışmaktadır. Sakın bu tür oyunlara kesinlikle gelmeyin.

Genç nüfusu fazla olan bir ülkeyiz. Bu gençleri korumak onlara güzel bir miras bırakmak en büyük görevimiz olmalıdır. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı toplum yaşantımızı tehdit ediyor. Bu tehdit ile mücadele herkesin görevi olmalı. Gerek ekonomik sıkıntıdan gerekse yanlış bilgilendirmeden bir çok kız çocuğu okula gönderilmiyor.

Trafik sorunu almış başını gitmiş, trafikte hayatanı kaybedenlerin sayısı terörden hayatını kaybedenlerin sayısını geçmektedir.'' diye konuştu. 

Vatandaşlardan yanlış gördükleri ve kanuna aykırı hareket ederek halkın huzur ve güvenini bozanları kesinlikle 155 e ihbar etmelerini isteyen Müdür Bulak, bana değmeyen yılan bin yaşasın mantığının kesinlikle yanlış olduğunu çünkü o yılanın dönüp dolaşıp bir gün hem kendisini hem de yakınlarını sokmasının kaçınılmaz olacağını kaydetti. 

Öte yandan Emniyet Müdürü Hikmet Bulak vatandaşlar tarafından yapılan bir ihbarı dikkate almayıp gerekli işlemi yapmayan ekip hakkında da gerekli işlemin yapılacağını söyledi. 

Emniyet Müdürü'ne dertlerini anlatan vatandaşlar ise en çok sokak lambalarının yanmamasından dert yanarak Yeni Mahalle Karakolu önündeki kavşakta sık sık kazaların meydana geldiğini buraya trafik lambası konulmasını istedi.