AK Parti Tarsus ilçe Başkanı Abdulcabbar Gönen, Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olduğunu; yasa ve yönetmeliklerle yönetildiğini ve hiçbir kişi ve kurum veya kuruluşun dışına  çıkamayacağını ve hukuka aykırı icraatta bulunamayacağını belirtti.

"Gönen, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:“Hizmeti verende alanda hukuk çerçevesinde hareket etmek mecburiyetindedir. Dolayısı ile görevlendirmelerle görev değişiklikleri hukuka dayalı, hiyararşi çerçevesinde yetkisince gerçekleştirilmektedir.

Hal böyleyken; önceki akşam Güney TV'de Halk Eğitim  Müdür vekilliğinden asli görevi öğretmenliğe iade edilen Nevin Yenigün'e endeskli proğram yapılması son derece doğaldır. 

Çünkü Halk Eğitim, ilçe Milli Eğitim Müdürüne bağlı olarak bir başarı varsa bunu Halk Eğitim Müdüresine maletmek çok yanlıştır. Hizmetler büyükten küçüğe doğru planlı ve proğramlı vede emir komuta zinciriyle yerine getirilimektedir. 

Görevlendirmelerde ve görev almaları idari otorite tarafından kurallar ve de yasalarla gerçekleştirilmektedir. Özellikle bunu çok iyi iyi bilen Sayın Burhanettin Kocamaz, çok iyi bilmesine rağmen yaklaşan yerel seçim öncesi kendisine siyasi prim düşüncesiyle partimiz aleyhine, ortağı olduğu TV'de ters düştükleriyle yandaş olarak, kullanmaya kalkışmakla panik içinde olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. 

Sayın Kocamaz, ve TV'deki katılımcılar, atamalara karşıydılar da daha öncekilere niye ses çıkarmadılar? Eski ilçe Milli Eğitim Müdürü Ethem Sarı'nın daha önceki iktidar döneminde görevden alınmasına niye tepki göstermediler? 

Kadrolaşmaya gelince MHP iktidar ortaklığında Telekom'a, Liman'a ve de Kültür Müdürlüklerine kaç kişi alındığını bilmeyen var mı acaba? 

Eğitim-Sen Başkanı, Sivil Toplum Örgütleri o zamanlar yurt dışındamıydılar? Niçin bugünkü gibi bir araya gelip eleştiri birliğini oluşturmadılar? Ama sağduyu sahipleri şunu çok iyi biliyor ki; korkunun ecele faydası yoktur. 

AK Parti Genel ve Yerel hizmetlerini yılmadan usanmadan her türlü tökezlere rağmen peş peşe sıralamaya devam edecektir. Bu nedenle genel iktidardan sonra yerelde de iktidar olacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın diyor.

Editör: Haber Merkezi