TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda mücadele eden Mersin İdmanyurdu, son 2 maçını kazanıp Bank Asya 1. Ligi'ne yükselmek istiyor.

Ligde 'şampiyonluk' hedefleyen Kırmızı-lacivertliler, bugün yaptığı tek antrenmanla hafta sonu sahasında oynayacağı Beykoz 1908 maçı hazırlıklarını sürdürdü. Macit Özcan Spor Kompleksi'nde Teknik Direktör Ercan Albay nezaretinde gerçekleştirilen antrenman düz koşuyla başladı. Futbolcular daha sonra 5'e 2 pas çalışması yaptı.

Artık son 2 haftaya girildiğine dikkat çeken Ercan Albay, kalan maçlara da aynı ciddiyet ve hassasiyetle hazırlandıklarını ve 2'de 2 yaparak mutlu sona ulaşmak istediklerini dile getirdi. Albay, Beykoz maçının kendileri için önemli olduğunu ve bu maçı kazanıp, bir sonraki hafta Buca deplasmanında da şampiyonluklarını ilan etmek istediklerini söyledi.

Son haftaların sadece kendileri açısından değil, diğer takımlar için de kolay geçmeyeceğini ifade eden Albay, "Herkes avantajını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacak. Ancak biz rakiplerimize göre daha avantajlı bir konumdayız. Bunu da iyi değerlendirmeliyiz. Yarış son haftaya kadar sürebilir.

Biz sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisi yaparak, mutlu sona ulaşmak ve Mersin'in özlemini dindirip Bank Asya 1. Lig'e yükselmek istiyoruz" dedi.