Tarsus'ta kan kanseri olan 6 yaşındaki Nazar Tamuca için uygun ilik bulundu. Tedavisi için gereken 80 bin lirada Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanacak.

Nazar’ın işsiz olan babası Umut Tamuraca (31) kızının tedavisinin Ankara’da yapılacağını dile getirerek, "Kızım için uygun ilik bulundu. Çok mutluyum. Yalnız işsizim, cebimde kızımı Ankara’ya götürecek 5 param yok. İlik naklinden sonra kızımın ilaç tedavisi görmesi gerekiyor. Bir yada iki ayda Ankara’da eşim ile kızımın yanında kalmam gerekiyor.

En az 10 bin lira ilaç masraflarımızın olacağı söylendi. İlaç ve Ankara’daki masraflarımızın karşılanması için hayırseverlerden destek bekliyorum" dedi.

SEVAL 4 YAŞINDA ÖLDÜ

İlk çocuğu Seval’in de kan kanseri olduğunu uygun ilik bulunamadığı için 4 yaşında öldüğünü dile getiren çaresiz anne Rahime Tamuca’da (28) Nazar’ı da kaybetmek istemediklerini dile getirdi.

Kızının 3 sene önce kan kanseri hastası olduğunu öğrendiklerinde dünyalarının başına yıkıldığını ifade eden anne Rahime Tamuca, "Kızımın tedavisi için uygun iliğin bulunması bizi sevince boğdu. LÖSEV tarafından kızımın tedavi masrafı da karşılanacak.

Yalnız eşim işsiz. Ankara’ya gidecek durumumuz da yok. Nazar’ım da Seval’im gibi ölsün istemiyorum" diye konuştu.