MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek: "Tarsus'ta kampüs içerisine en ikişer adet kız ve erkek öğrenci yurdu yapılmalıdır." dedi.

Şimşek:, "Tarsus 350 bin nüfuslu Türkiye’nin en büyük müstakil ilçesidir. Tarsus Şehir Stadı ve Kapalı Spor Salonu mutlaka yıkılıp tribünler dahil olmak üzere yeniden yapılması kente yakışan bir stadyum olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın mutlaka 2023-2024 yılı hedeflerinin arasına konulmalıdır." diye konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus stadının 70 yıllık bir stadyum olduğunu belirterek "Bugün Tarsus’un ihtiyacını karşılayamamaktadır. Tarsus İdman Yurdu’da 2. Lig’de mücadele eden Cumhuriyet’le yaşıt 100 yıllık bir kulüptür. Türkiye’nin nadide kulüplerinden birisidir. Buralar tamiratla, bakımla ve restorasyonla düzeltilebilecek durumda değildir. Tribün artık teknik ömrünü doldurmuştur. Ben bütçenin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum. "dedi.

Tarsus'un kendi adına üniversitesi olan Türkiye’deki nadir ilçelerden bir tanesi olduğunun altını çizen Şimşek, genelde kiralama yoluyla yurtların açıldığını talebin bu yılda karşılandığını kaydederek "ama Tarsus’ta vatandaşlarımızın beklentisi mutlaka kampüsün içerisine en az 2 tane kız ve erkek öğrenci yurtları dahil olmak üzere yurtların yapılarak kiralama sisteminden zaman içerisinde kurtulunması gerekmektedir." dedi.