Mersin Haber /  Mersin'in Erdemli ilçesi Çesmeli beldesi Sarıkaya köyü yakınlarında, piknikten dönenlerin bulunduğu minibüsün virajı alamayarak dereye düşmesi sonucu 4 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Eğitim-Sen Mersin Üniversitesi Temsilciliği'nin Erdemli'nin Çeşmeli beldesi Müğlü deresi piknik bölgesinde düzenlediği geziden dönenleri taşıyan ve plakası henüz belirlenemeyen minibüs, Sarıkaya köyü yakınlarındaki Sandal köprüsünde virajı alamayarak aşağı uçtu. Sarıyer deresine düşen araçtakilerden 4'ü olay yerinde hayatını kaybetti, 21 kişi yaralandı.

Kazanın ardından olay yerine Mersin ve Erdemli'den çok sayıda ambulans sevk edildi.Yaralılardan 9'u Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, 7'si Toros Devlet Hastanesi'ne ve 5'i de Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralı yakınları ve Eğitim-Sen üyeleri hastanelere akın ederek, yaralıların durumunu öğrenmeye çalışırken, kan anonsları yapıldı. Bu arada, geziye giden ve diğer araçta bulunan bir kadın görevli, hastanede göz yaşı dökerek, yaşananları facia olarak nitelendirdi.

Erdemli ilçesi Çeşmeli beldesinde midibüsün köprüden dereye uçtuğu kazada hayatını kaybedenler ve yaralananların kimlikleri belli olmaya başladı.

Mersin'in Erdemli ilçesi Çeşmeli beldesinde midibüsün köprüden dereye uçtuğu kazada hayatını kaybedenlerden ikisinin Mersin Üniversitesi Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Şube Müdürü Hasan Ali Akan ile Yıldırım Tok olduğu belirlendi.

Çeşmeli beldesinde, Eğitim-Sen Mersin Şubesi tarafından Müğlü Deresi'nde düzenlenen piknikten dönenleri taşırken köprüden dereye düşen Ahmet Çakır yönetimindeki 33 S 0072 plakalı midibüste hayatını kaybeden diğer 2 kişinin de kimlik tespit çalışmaları devam ediyor.

Kazada yaralanan 21 kişiden, şoför Ahmet Çakır, Medine Onat, Pınar Çam, Mithat Delioğlu, Mehmet Şenlik, Hatice Tok, Abdulgani Onat, Eda Bay ve Melisa Onat'ın MEÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, Ali Bozay, Nurhan Bozay, Deniz Ongun ve Melisa Tok'un Mersin Devlet Hastanesinde, Harun Yılmaz, Mustafa Onat, Hanifi Yalçıner, Ümmü Yalçıner, Nihal Akman, Betül Demir, Erçin Girgin ve Sefa Ekici'nin ise Toros Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Bu arada, midibüste bulunanların yakınları, kent merkezindeki hastanelere gelerek bilgi almaya çalıştı. Zaman zaman kalabalık nedeniyle hastane ve güvenlik görevlilerinin zor anlar yaşadığı gözlendi.

Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine gelen Rektör Prof. Dr. Süha Aydın ve CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, yetkililerden bilgi aldı.