Mersin Haber / Mersin'in Mut ilçesinde askeri personelleri taşıyan araç ile bir otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kaza 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre kaza, gece saatlerinde Mut Alahan mevkiinde meydana geldi. Balıkesir 6. Anajet Üssü'nde görevli askeri personeller Uğur Tekin (26), Selahattin Uysal (29), Ali Doğan (30) ile Ahmet Çam (30) Konya'dan tatil için geldikleri Mersin'den ayrılmak için 10 ABY 22 palakalı özel otomobille yola çıktı.

Uğur Tekin'in kullandığı otomobil, karşı yönden gelen Ahmet Maden (44) yönetimindeki 06 AY 3848 palakalı otomobille kafa kafaya çarpıştı. Kazada, Ahmet Maden idaresindeki otomobil takla atarak uçuruma yuvarlandı.

Uçuruma yuvarlanan araçta yolcu konumunda bulunan Ahmet Maden (37) ile Osman Duru (40) hayatını kaybederken, aynı araçtaki sürücü Ahmet Maden ile yine yolcu konumundaki Serkan Atalay (30) yaralandı. Kazada, askeri personellerin 4'ü de çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar Mersin ve Karaman'daki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Cumhuriyet Savcısı ile askeri yetkililer de kaza yerine gelerek incelemelerde bulundu. Bu arada, askeri personellerin Konya'da kurs gördükleri öğrenildi.