Mersin Haber / Beko Basketbol Ligi’nde play-off çeyrek finali 2.maçında Mersin Büyükşehir Belediye evinde konuk ettiği Türk Telekom’u uzatma sonunda 104-103 mağlup ederek seriyi 2-1’e getirdi.

Normal sürenin son dakikasına 92-84 önde giren Mersin Büyükşehir Belediye, 1 dakikalık sürede Türk Telekom’un 2-10’luk serisine engel olamadı. Normal süre 94-94 eşitlikle tamamlanırken, uzatma periyodunda rakibine oranla daha iyi hücum eden Mersin Büyükşehir Belediye sahadan uzatma sonunda 104-103 galip ayrılan taraf oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye’de Lester McCalebb 29 sayı- 5 ribaund- 7 asist ve Chris Lofton 29 sayı- 2 ribaund- 3 asist ile galibiyette önemli rol oynarken, İnanç Koç 16 sayı- 5 ribaund- 3 asist, Eddie Basden 13 sayı- 9 ribaund- 3 asist, Ümit Sonkol ise 11 sayı ile çift haneli sayılara ulaştı.

Türk Telekom cephesinde Barış Özcan 22 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken, double double yapan Erwin Dudley 19 sayı- 12 ribaund- 2 asist, Oscar Torres ise 18 sayı ile maçı tamamladı.

Mücadeleye Oscar Torres’in üst üste bulduğu sayılar ile başlayan Türk Telekom, Erwin Dudley’in de katkısıyla skoru 6-0’a getirdi. İlk 3 dakikada sayı üretemeyen Mersin Büyükşehir Belediye, Chris Lofton ve Nedim Yücel ile suskunluğunu bozdu. Mersin temsilcisi Chris Lofton’un üçlüğü ile 7-6 öne geçen taraf oldu. Erwin Dudley ile Türk Telekom öne geçse de, Lester McCalebb ve Eddie Basden ile konuk ekibe karşılık veren Mersin Büyükşehir Belediye skoru 13-9’a taşıdı. Tutku Açık’ın üçlüğü ile farkı 1 sayıya indiren Ankara temsilcisi karşısında Lester McCalebb ve Nedim Yücel ile üst üste sayılar bulan Mersin Büyükşehir Belediye skoru 22-15’e getirdi. Barış Özcan ile üst üste 5 sayı bulan konuk ekip, Bekir Yarangüme’nin de devreye girmesiyle ev sahibi ekip karşısında 11-2’lik seri yakaladı. Konuk ekip ilk periyodu da 24-26 önde tamamladı.

İkinci periyoda Barış Özcan’ın turnikesi ile başlayan Türk Telekom, skoru 24-29’a getirdi. Chris Lofton ve Eddie Basden ile üst üste basketler bulan Mersin Büyükşehir Belediye 29-29 eşitliği sağladı. İyi savunma yapan ev sahibi ekip, Ümit Sonkol ve Lester McCalebb’in basketleri ile üstünlüğü ele geçirdi (34-31). Bekir Yarangüme’nin sayılarına, Ümit Sonkol ile karşılık veren ev sahibi ekip, Asım Pars ve Kenan Bajramovic’in sayılarına engel olamadı ve ilk yarının son 3.53 dakikasına 36-38’lik skorla girdi. Ancak çabuk toparlanan Mersin Büyükşehir Belediye, Lester McCalebb, Nedim Yücel ve İnanç Koç ile sayılar üretti. Eddie Basden ve Altan Erol’un da skora katkı yapması ile Mersin Büyükşehir Belediye ilk yarıyı da 51-46 önde tamamladı.

İkinci yarıya Serkan Erdoğan’ın sayıları ile başlayan konuk ekip, Eddie Basden’i durdurmakta zorlandı. ABD’li oyuncu ile basketler bulan Mersin Büyükşehir Belediye, İnanç Koç’un da sayıları ile 24.dakikaya 58-52’lik skorla girdi. Oyundan kopmayan Türk Telekom, Oscar Torres ve Serkan Erdoğan’ın sayıları ile farkı 1’e indirdi (58-57). Chris Lofton ile üst üste sayılar bulan Mersin temsilcisi skoru 63-57’ye getirdi. Savunmasını sertleştiren ve Oscar Torres - Erwin Dudley ikilisi ile sayılar bulan Türk Telekom ise 8-0’lık seri ile skoru lehine çevirdi (63-65). Ancak Lester McCalebb’in üçlüğü ile tekrar öne geçen Mersin Büyükşehir Belediye, İnanç Koç’un da sayıları ile son 10 dakikaya 70-67’lik skorla girdi.