Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 50 itfaiye eri alımı için başvurular başladı. Başvurular, 10 Kasım saat 17.00’ye kadar Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesi üzerinden online, ardından Ata Eğitim Merkezi’nde yüz yüze gerçekleştirilecek.

Başvurular sonrası yapılacak değerlendirmenin ardından ise 26 Kasım’da yazılı sınav yapılacak. 27 Kasım’da başlayacak olan uygulamalı sınavın ise 30 Kasım’a kadar sürmesi planlanıyor.  KPSS puanı, yazılı ve uygulamalı sınav sonucuna göre en başarılı 50 kişi, İtfaiye Daire Başkanlığı’nda göreve başlayacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere alımını gerçekleştireceği 50 itfaiye eri için başvurular başladı.

Mersin genelinde daha profesyonel ve kaliteli hizmet vermek amacıyla itfaiye kadrosunu hem personel, hem de lojistik anlamda güçlendirmeyi sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 50 personel alımı için daha başvuruları alıyor.

Başvurular, 10 Kasım saat 17.00’ye kadar Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesi üzerinden online, ardından Ata Eğitim Merkezi’nde yüz yüze gerçekleştirilecek.

Ata Eğitim Merkezi’nde 08.00-17.00 saatleri arasında yapılan yüz yüze başvurularda boy ve kilo ölçümleri yapılırken, adayların diğer şartları sağlayıp sağlamadığı da kontrol ediliyor.

Yazılı sınavın 26 Kasım, uygulamalı sınavın 27 Kasım’da yapılması planlanıyor

Şartları uyan adaylar arasında KPSS puanı en yüksek olanlar yazılı ve uygulamalı sınava çağrılacak. 120 dakika sürecek olan yazılı sınav; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (25 puan), Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi (25 puan), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (25 puan) ve Mahalli İdareler ile ilgili temel mevzuat (25 puan) konularını kapsayacak. Yazılı sınavın 26 Kasım’da, uygulamalı sınavın ise 27 Kasım’da yapılması planlanıyor. 27 Kasım’da başlayacak uygulamalı sınav 30 Kasım’a kadar sürecek.

Mersin Büyükşehir Ekipleri Ali Menteşoğlu Caddesinde Çizgileme Çalışması Yaptı Mersin Büyükşehir Ekipleri Ali Menteşoğlu Caddesinde Çizgileme Çalışması Yaptı

Atamaya esas puan; yazılı sınavın yüzde 40’ı, uygulamalı sınavın yüzde 60’ı alınarak oluşturulacak. Sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 60 puan alınması şartı aranıyor.

Editör: Tarsus Haber