MediaMarkt, satış danışmanlarının niteliklerini ve genel çalışan deneyimini iyileştirmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Yeni uygulamaya alınan ‘Teknolojinin Uzmanları’ programı, çalışanlara kariyer gelişim yolculuklarının bir parçası olarak yeni yetkinlikler kazandırmayı amaçlıyor. 

Geniş ürün yelpazesiyle teknolojiseverlere konforlu alışverişin keyfini yaşatan MediaMarkt, çalışanlarının mağazalardaki alışveriş ve kullanım deneyimine daha fazla katkı sağlamalarını ve kariyer yolculuklarında yeni yetkinlikler kazanmalarını amaçlayan “Teknolojinin Uzmanları” Programını başlattı.

Program kapsamında, MediaMarkt mağazalarında halihazırda çalışan satış danışmanlarının mesleki yetkinliklerinin ölçümlendiği sınava ek olarak, satış becerileri ve teknoloji bilgileri ile öne çıkan çalışanlar belirlenerek Teknoloji Uzmanı unvanını almaya hak kazanıyor. 

Çalışanları yeni becerilerle güçlendirmek ve motive etmek amaçlanıyor

MediaMarkt, bu programla hem teknoloji bilgisi hem de satış becerileriyle öne çıkan çalışanlarını bularak onların bu yetkinliklerini güçlendirmeyi ve çok yönlü fayda sağlamayı hedefliyor. Program kapsamında Teknoloji Uzmanı olmaya hak kazanan satış danışmanları, MediaMarkt’ın Tech Arena konseptli mağazalarını ziyaret etme, sosyal medya reklam ve tanıtımlarında yer alma ve şirket içinde görünürlüğünü artırma fırsatı yakalıyor. Bu sayede satış danışmanlarına bilgileriyle öne çıkma, uzmanlıkla farkını ortaya koyma ve sosyal medyada görünür olma şansı tanınıyor. 

Çalışanlar sınav ve satış becerilerine göre değerlendiriliyor

Program kapsamında, Teknoloji Uzmanı olmak isteyen satış danışmanları önce çevrimiçi sınava giriyor. Bu sınavdan yüksek puan alan çalışanlardan kendi kategorilerinde seçtikleri bir ürün üzerinden video çekmeleri ve bu videolarda ürün tanıtımını yaparken aynı zamanda satış becerilerini göstermeleri isteniyor.

Çalışanların çektiği videolar, farklı departmanlardan yöneticilerin yanı sıra bölge ve mağaza müdürlerinden oluşan bir jüri tarafından tek tek izlenerek oylanıyor.

Boğaziçi Üniversitesi Avrupa’nın En Fazla İlerleme Gösteren Yükseköğretim Kurumu Oldu Boğaziçi Üniversitesi Avrupa’nın En Fazla İlerleme Gösteren Yükseköğretim Kurumu Oldu

Bu dönem için sınavı ve tüm süreçleri başarıyla tamamlayan ve Teknoloji Uzmanı olan çalışan sayısı 42 kişi olurken sınav ve mülakatlar ilerleyen dönemlerde de devam edecek. MediaMarkt yeni dönemlerle birlikte her mağazada teknoloji uzmanlarının sayısını artırmayı planlıyor. 

Editör: Tarsus Haber