LG Electronics (LG), dünya çapındaki müşterilerini sosyal medya akışlarında günlük iyimserlik anları paylaşmaya teşvik ederek 'Life's Good (Hayat Güzeldir)' marka vaadini güçlendirmek için küresel bir sosyal medya yarışması başlattı.

TikTok ve Instagram üzerinden yürütülen meydan okuma, katılımcıları #Lifesgood ve #Optimismyourfeed hashtag'lerini kullanarak işaret parmağı ve başparmakla mini bir kalp oluşturaya teşvik ediyor.

Odeabank’ın ‘Yeşil Mevduat’ ürünüyle tasarruflar doğa dostu olacak Odeabank’ın ‘Yeşil Mevduat’ ürünüyle tasarruflar doğa dostu olacak

Böylece, K-pop idolleri arasında popüler bir sembol olan "parmak kalp" hareketini içeren iyimser anlar ve özçekimler yayınlayarak sosyal medya akışlarında daha olumlu bir ortam yaratılmasına katkı sağlanıyor. 

LG Başkan Yardımcısı ve Marka Yönetimi Bölümü Başkanı Kim Hyo-eun 'Life's Good (Hayat Güzledir)' sözünü yerine getirmeye kararlı olan LG, bu sosyal medya yarışmasıyla, 'Life's Good'un müşterilerimiz için ne anlama geldiğini ortaya çıkarmayı ve paylaşmayı amaçlıyor.

Hayata iyimser bir tutumla yaklaşmanın gerçek bir güç olduğuna inanıyoruz ve Optimism Your Feed kampanyamızın sosyal medya meydan okumasıyla, sanal ve gerçek dünyada daha olumlu faaliyetlere ilham verme fırsatını benimsiyoruz."

LG'nin 'Optimism Your Feed' kampanyasının bir parçası olan  sosyal medya meydan okuması, LG'nin geçtiğimiz ay başlattığı Optimism Your Feed oynatma listesini takip ediyor. Bu koleksiyon etkileşime girildiğinde akışınıza daha iyimser içerikler çekecek orijinal içeriklerden oluşuyor.

Olumlu etkileriyle tanınan küresel influencer'larla işbirliği içinde oluşturulan oynatma listesi, kullanıcılara daha canlandırıcı ve teşvik edici gönderileri deneyimleme fırsatı sunuyor.

TikTok, YouTube ve diğer sosyal medya platformlarında yayınlanmasının ardından sadece üç hafta içinde, oynatma listesi 1,2 milyardan fazla görüntüleme aldı. Dünya çapındaki izleyicilerde yankı uyandırdı ve katılma ve algoritmalarını olumlu yönde etkileme istekleri hakkında yorumlara yol açtı.

Sosyal medya meydan okuması, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları Tina Choi, Victoria Browne, Josh Harmon, Team1llusion, Lenna Vivas ve Samuel Weidenhofer gibi influencer'lara katılarak sosyal medya akışlarında iyimserlik yaymaya davet ediyor. Sadece dört gün içinde yaklaşık 21.000 kullanıcı iyimser anlarını paylaşmak üzere harekete katıldı.

Bu arada LG, Temmuz ayı başına kadar sürecek olan 'Optimism your day' adlı çevrimdışı bir kampanya etkinliği de başlattı. Geçen yılın devamı olarak, şirketin 'Life's Good' marka sloganıyla süslenmiş bir kamyonun Kore'deki 11 iş yerini ziyaret etmesi planlanıyor.

Kamyonda, 'Life's Good' kampanya videolarını oynatan ve dünya çapındaki LG çalışanları tarafından paylaşılan pozitiflik sloganlarını sergileyen büyük bir LED ekran bulunuyor. LG, kampanyanın iyimserlik mesajını hem çalışanlarına hem de dış dünyaya yaymaya inanıyor.

CEO William Cho, "Hepimiz LG'nin marka elçileriyiz" dedi. "Her birimiz birer birer çevremizi aydınlatmaya başlarsak, LG'nin bir gün gerçekten pozitiflik yayan, daha iyi yaşamlar ve daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olan bir şirket olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Editör: Tarsus Haber