Tarsus Belediyesi tarafından organize edilen ve 'Kardeş Şehir' olmanın 20. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Almanya'nın Langen kentinde bir heyet Tarsus'a geldi.

Adana’da havaalanından karşılanan heyette Langen Belediye Başkanı Frieder Gebhardt ve eşi, Langen Meclis Başkanı Frank Gotschling ve eşi, Langen eski Belediye Başkanı Dieter Pitthan ve eşi ile birlikte 35 kişi yer aldı.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Belediye Başkan yardımcıları tarafından karşılanan heyette çiçekler sunuldu. Konak Efsus’ta yapılan kahvaltının ardından Tarsus'u gezen heyet ilk olarak Tarihi Evler, St. Paul Kuyusu, Antik Yol, Hz.Danyal Peygamber Makamı, Kırkkaşık Bedesteni ve Nusret Mayın Gemisi gezdi.

Tarsus Belediyesiyle Almanya’nın Langen kenti belediyeleri arasında 1991 yılında imzalanan kardeş kent ve kardeş belediyeler anlaşması kapsamında 20 yıldan bu yana gayet sıcak ve dostluğa dayalı ilişkilerle sosyal-kültürel alanda çalışmalar yapıldığını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye’de birçok belediyenin yurtdışında kardeş şehir olduğunu ama Tarsus ve Langen kenti kadar başarılı olamadığını söyledi.

Göreve geldiğinden bu yana Tarsus’a ikinci kez geldiğini dile getiren Langen Belediye Başkanı Frieder Gebhardt kardeş şehre geldiğinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Konuk başkan Gebhardt “Langen ile Tarsus'un 20 yıllık bir geçmişi var. 20 yıldır büyüyen bu güzel ilişkilerinde gelişmesi için daha da ivme kazanıp geliştirilmesi için elimden gelen çabayı sarf edeceğim.

Tarsuslulara da teşekkür ederiz. Kardeşliğimizin 20. yıldönümü nedeniyle çok güzel bir program düzenlediğini görüyoruz. Şimdiden emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuk heyet 14 Ekim'e kadar Tarsus'ta bulunacak, 12 Ekim'de ise saat 20.00'da Kültür Merkezi'nde Kardeşliğin 20. yıl kutlaması yapılacak.