Basketbolda Bayanlar Birinci Ligi, play-off yarı finalinin dördüncü ve son maçı Samsun Basket ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasında, bugün saat 18.00’de oynanacak.

2-2’lik seride, bugünkü maçı galip bitiren takım, finalde Fenerbahçe’nin rakibi olacak.

Seride birinci ve ikinci maçı Samsun Basket almış, üçüncü ve dördüncü maçları ise Mersin Büyükşehir Belediyesi kazanmıştı. Finale çıkacak takımı belirleyecek maç bugün saat 18:00'da Samsun'da oynanacak. Maçı kazanan takım finalde Galatasaray ile kupa mücadelesi vermeye hak kazanacak.

YILDIZOĞLU UMUTLU

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu- serinin son yıllarda yaşanan en güzel yarı final heyecanı olduğunu belirterek gerek kendilerinin gerekse Samsun Basketbol Kulübü'nün kazanmak adına her şeyini ortaya koyduğunu ifade etti. Yıldızoğlu, "Orada maçta onların yapmış olduğu hataları iyi değerlendirmiştik, aynı şekilde kendi evimizde kaybettiğimiz maçta da onlar bizim hatalarımızı çok iyi değerlendirdi. Bugün daha çok başa baş geçen bir mücadele oldu. Artık final maçında son söz söylenecek" dedi.

Deplasmanda oynamanın bir dezavantaj olduğunu ancak bu durumu avantaja çevirebilecek güce de sahip olduklarını ifade eden Yıldızoğlu, hak edenin mutlaka kazanacağına inandığı söyledi ve ardından da bugüne kadar birçok zorlu deplasmandan galip ayrıldıklarını hatırlattı. Ceyhun Yıldızoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü; "Bu seriyi geçen takım, aynı zamanda şampiyonluğa da ortak olacak..