Tarsus'ta yaşayan 74 yaşındaki Güner Yüksek kendisi hiç evlenmediği halde 1997 yılından bu yana resmi nikahı olmayan 3 bin 500 çifti resmi nikahla evlendirdi. 

3 bin 500 çifti evlendiren Güner Yüksek yaptığı çalışmalardan dolayı Tarsus Kaymakamı Abdülhamit Erguvan tarafından plaket ve Atatürk rozeti ile ödüllendirildi.

Tarsus Kaymakamı Abdülhamit Erguvan Tarsus'luların Güner Hala diyerek hitap ettikleri Güner Yüksek'in son yedi yılda resmi nikahlı olmayan 3 bin 500 çiftin resmi nikah işlemlerini yaptırdığını bu hayırlı işlerinden dolayıda kendisini plaketle ödüllendirdiklerini söyledi.  

 Kaymakam Erguvan, Güner Hala ilçemizde nikahsız çiftlerin resmi nikahlarını kıydırttığı gibi aynı zamanda Akdeniz Anemisi testleri yaptırarak çok hayırlı bir iş yapmakta. 3 bin 500 çifti evlendiren Hala Guinnes rekorlar kitabına girmeli. Resmi nikahı yapmayanların çoğu insanlarımız nikah öncesindeki test ücretlerini ödemekten çekindikleri için nikah yapmıyorlar.

Biz Test ücretlerini kaymakamlık olarak karşılıyoruz. Güner Hala ise bunun öncülüğünü yapıyor. Akdeniz Anemisi ile mücadele çok önemli insanların şu anda verdikleri vermek istemedikleri 100 milyon lira ile ilerde 100 milyarlara tedavisi olmayan bir hastalığın önüne geçmiş oluyoruz.

Fakir insanların bu ücretini biz karşılıyoruz. Güner Hala bu konuda bize yardımcı olduğu için kendisine teşekkür ederiz'' dedi. <

Özellikle fakir insanların resmi nikah işlemlerini pahalı buldukları için yanaşmadıkların belirten Güner Yüksek ise şunları söyledi. ""Türkiye Cumhuriyetinin geleceği ve çocukların eğitim görmesi için bu görevi gönüllü olarak üstlendim. Kendim evlenmeyi hiç düşünmedim.

Düşünseydim evlenirdim. Son yedi yılda 3 bin 500 çiftin resmi nikah işini yaptırdın. Son 7 ayda ise 700 kişinin resmi nikahlarını gerçekleştirdik. Çok mutluyum. Çalışmalarım devam edecek.""
 
Güner Hala'nın rozetini Tarsus Kaymakamılık Yazıişleri Müdürü Filiz Dalkılıç taktı.