Tarsus'ta, milli karateci ve Antrenör Abdurrahman Arıkan'ın trafik kazası geçiren şampiyon karateci kızlarından Cennet Arıkan, yeniden sağlığına kavuşabilmek ve sporculuk hayatını sürdürebilmek için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Tarsus'ta, Milli Karateci ve Antrenör Abdurrahman Arıkan'ın trafik kazası geçiren şampiyon karateci kızlarından Cennet Arıkan, yeniden sağlığına kavuşabilmek ve sporculuk hayatını sürdürebilmek için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Adana-Mersin D-400 karayolu üzerinde trafik kazası geçiren Türkiye Liselerarası Karate müsabakalarında 3. ve 5. olan Cennet Arıkan'ın (16) diz kapakları, kolu ve vücudunun çeşitli yerleri parçalanırken, sağ elinin dört parmağı ise koptu.

Türkiye birincisi olan Gülizar Arıkan'ın (19) ise her iki ayağı çeşitli yerlerinden kırıldı. Cennet, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 50 gün yoğun bakımda kalırken, birçok operasyonlar geçirdi. Parmakları yerine dikildi. Ablasi Gülizar ise yoğun tedavinin ardından şu an eski sağlığına kavuştu.  

Gözyaşlarını tutamayan Cennet, çok sevdiği karate sporunu artık yapamayacak. 16 yaşında olmasına rağmen 2 dan siyah kuşak sahibi olan Cennet Arıkan'ın iyileşip yeniden sağlığına kavuşması için ameliyat olması gerekiyor.

Okulundan da ayrı kalmasına üzülen Arıkan, hayırseverlerin yardımını bekliyor.  Milli Karateci ve Antrenör Abdurrahman Arıkan, kazadan sonra, spor çevresi tarafından sahip çıkılmadığını belirterek, kötü günlerinde tek sahip çıkan ve destek verenin Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz olduğunu söyledi.  "