Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, şehrin ekonomisinin hareketlilik kazanması için trafik polislerinin bazı noktalarda töleranslı davranmasını istedi. 

Şehrin ekonomisinin her geçen gün kötüye gittiğine dikkat çeken Mehmet Karagözlü, ""bir gözlük almak isteyen vatandaş, on dakika için arabasının park edecek yer aramadan bu alışverişini, arabasını sağa park edip öyle alışveriş yapmalıdır"" diyerek şunları söyledi:

 ""Tarsus'u araba ile Beydeğirmeninde başlayıp diğer ucuna gitmek için tam on dakika harcanır. Her geçen kötüye giden bir ekonomiye sahibiz. Tarsuslu bazı sebeplerden dolayı alışverişini ya Mersin'den yada Adana'da yapmak zorunda kalıyor.

Buda sıcak paranın şehrimize girmesini engeliyor. Arabası olan vatandaş, en ufak alışverişinde dahi park sorunu yaşıyor. 

Oysaki aracı olan vatandaşlar için sağ tarafa park etmesi için izin verilirse vatandaşın yapacağı o ufak alışveriş daha büyüyüp şehre para girmesini sağlayacak.

Bu sorunu Kaymakamımız Abdülhamit Erguvan ve İlçe Emniyet Müdürümüz Hikmet Bulak ile görüşüp çözüme kavuşturmak istiyoruz. Onlarında bize yardımcı olacağına inanıyorum."" dedi