Adana'da evlenmelerine izin verilmeyen gençler 4 katlı evin damından el ele tutuşup aşağı atladı.

Hastaneye kaldırılan gençlerin durumunun ağır olduğu öğrenilirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Merkez Yüreğir ilçesi Yeşilbağlar Mahallesi'nde gece yarısı meydana gelen olayda Büşra D. iddiaya göre ailesinin evlenmesine karşı çıktığı Bayram T. ile gece saatlerinde kaçtı.

Bunun üzerine Büşra D.'nin ailesi, kızlarını geri almak için Bayram T.'nin ailesine ait 4 katlı binaya geldi. Kızlarının Bayram T. ile kaçtığını söyleyen yakınları, Büşra'nın eve dönmesini istedi.

YAKINLARI EN ÜST KATA ÇIKIP KAPIYI AÇMAYA ÇALIŞTI

Bayram T.'nin yakınları ise kendilerinden haber alamadığını belirtip, nerede olduklarını bilmediklerini söyledi.

Daha sonra binanın 4'üncü katındaki teras dairesinin boş olduğunu, burada olabileceklerini düşünen yakınları, en üst kata çıkarak, kapıyı açmaya çalıştı.

VÜCUTLARINDA KIRIKLAR OLAN İKİ GENCİN HAYATİ TEHLİKESİ BULUNUYOR

Kapının kilitli olduğunu fark eden yakınları, açmak için çaba sarf ettiği sırada dairede bulunan genç sevgililer Bayram T. ve Büşra D., iddiaya göre el ele tutuşup, atladı.

Ağır yaralanan iki gencin yerde hareketsiz yattığını gören her iki gencin yakınları, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi. İki genç, olay yerine sevk edilen ambulanslar ile hastaneye kaldırıldı.

Vücutlarının farklı yerlerinde kırıklar olan ve tedavileri devam eden yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.