Doğru Yol Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Hatice Kaleli Babaoğlu, oda ziyaretlerine büyük bır hız verdi.  

Temayül yoklaması sonrasında DYP'den Tarsus Belediye Başkan Adayı olan Dr. Hatice Kaleli Babaoğlu, Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Oda Başkanı Kemal Karagözlü ve Oda Sekreteri Salih Erdoğan ile bir süre görüştü.    

Beraberinde DYP Tarsus İlçe Başkanı Lütfi Sarı ve parti yöneticileri ile seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde hazırlanan Dr. Hatice Kaleli Babaoğlu, "esnafın içine düştüğü durum oldukca acı bir tablodur" diyerek  şunları söyledi: 

"Tarsus'un şu anda en büyük sorunlarında biri olarak başı çeken işsizlik ve esnafın içine düşürüldüğü bu tablo oldukça üzüntü vericidir.  

İş istihdamları oluşturulmadıkça şehrimizde bulunan işsizler ordusu ne yapacağını bilemeden gelecek sıkıntısı yaşamaktır.

Esnaflarımız siftah yapmadan kepenk kapatmaktadırlar. Seçilmemiz halinde ilk iş olarak bu sorunlara el atarak bu üzüntü verici durumu düzelteceğiz," dedi. 

Ayrıca DYP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Hatice Kaleli Babaoğlu, 28 Ocak 2004 Çarşamba günü Şehir Kulübünde saat:13.00'da Kadın Dayanışma çayı düzenleyeceklerinide belirtti.