Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı

Mecliste 2011 Mali yılı bütçe tasarıları görüşüldü.Açılış, yoklama ve saygı duruşunun ardından meclis toplantısında Tarsus Belediyesi, TASKİ (Su ve Kanalizasyon İşletmesi), Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Birleşik 2011 mali yılı tasarı bütçeleri görüşülüp, Bütçe Hesap Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem maddesi gereği belediye müdürlükleri ve komisyonlardan gelen evrakların görüşülmesine başlandı.

Akaryakıt istasyonları içerisinde satışa sunulan ürünlerin ve kullanılan mazot pompalarının gıda maddelerini olumsuz etkileyecek koku yayması, patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı özellikler taşıması, istasyon içerisinde açılacak olan lokantalarda da pişirme amaçlı yüksek ısıyla çalışan patlayıcı yanıcı malzemelerin kullanılmasından dolayı doğacak olan hayati tehlikeleri engellemek amacıyla akaryakıt istasyonların içerisinde açılacak olan lokantaların aynı idari bina içerisinde olmamasının birbirinden tamamen bağımsız ayrı binalarda hizmet vermek şartıyla ruhsat verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Şehitishak mahallesinde bulunan Turkuaz Çarşısı zemin katta bulunan belediyeye ait dükkanların bir bölümü kurs yeri olarak kullanması amacıyla Halk Eğitim Merkezi’ne amacına uygun kullanmak şartıyla verilmesi de oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca mecliste, Şehit Pilot Üsteğmen Sunay Atilla Üst geçidi altındaki okuma salonunun Ethem Çalışkan okuma salonu, Kemalpaşa mahallesindeki parka Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı, Şehitlertepesi mahallesindeki park alanına K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Parkı, Bahçe Mahallesindeki parka Bahçe Soyupark parkı ve Berdan Barajı mesire alanındaki düğün alanına Toy Bahçesi ismi verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yapılan ve yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi.

Meclis ekim ayı ikinci toplantısını 20 Ekim Çarşamba günü saat 14.00'da yapacak.

Serhan Geçim'in Notu: Bundan 4 sene önce 14.08.2006 tarihinde yazdığım köşe yazısında, "Tarsus'lu şair Ümit Yaşar Oğuzcan onuruna bir ödül bile verilmiyor" diye eleştiride bulunmuştum. Birçok yazımda Ümit Yaşar Oğuzcan adına bir park bile yapılmıyor, demiştim.

16.5 senedir Belediye'yi yöneten Kocamaz nasıl olduysa bir anda bir parka Ümit Yaşar Oğuzcan adını vermeyi meclisten geçirdi.